+380673870816 +380673870816

На Рівненщині створять два навчально-практичні центри за перспективними професіями

Фото пресслужби РОДА

Комісія Міносвіти відібрала заклади професійної освіти, які цьогоріч отримають кошти на створення навчально-практичні центри. Серед них – два рівненських.

Так, у Вищому професійному училиці №1 Рівного планують створити навчально-практичний центр за професіями: покрівельник будівельний, монтажник систем вентиляції та кондиціонування, ремонтник висотних частин будинків, реставратор декоративних штукатурок, вишкомонтажник  та інші. Вартість проекту – майже 3,3 млн грн, з них 1,8 млн – кошти державної субвенції. Повідомляє пресслужба РОДА.

Другий заклад – Сарненський професійний аграрний ліцей, де створять НПЦ за професіями: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Вартість створення центру – 7 млн грн, з них 3,85 млн – кошти державної субвенції.

«Перелік нових професій, як ніколи актуальний для області. Адже брак кадрів чи не найбільше відчувається в аграрній та будівельній галузях. На Рівненщині вже діє 25 навчально-практичних центрів. Переконаний, що нові центри стануть ще одним кроком для втілення проекту «Rivne work hub», - зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Як прокоментував заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук, цього року надійшло багато заявок для створення центрів саме за технологічно складними професіями. Йдеться, наприклад, про верстатників широкого профілю, електрогазозварників, токарів, електромонтажників. МОН підтримали їх, адже частина цих професій є гостро затребуваною на ринку праці.

Схожі статті