+380673870816 +380673870816

На Рівненщині СБУ припинила функціонування незаконного "конвертаційного" центру

Співробітники СБУ в Рівненській області спільно з працівниками ДПА в Рівненській області виявили та припинили діяльність "конвертаційного" центру, який надавав господарюючим суб’єктам послуги з легалізації коштів, отриманих протиправним шляхом, переведення їх у готівку та формування податкового кредиту з ПДВ. Про це повідомив прес-центр СБ України.
     Встановлено, що у червні мешканці Рівного використовуючи підроблені документи створили фіктивну фірму, з метою прикриття незаконної діяльності з конвертації безготівкових коштів у готівку для низки підприємств і організацій на території Рівненської та інших областей. Діючи відповідно до розробленого плану злочинних дій, вони готували пакети підроблених юридичних та бухгалтерських документів щодо взаємовідносин даної фірми з реальними суб’єктами підприємництва. При цьому, фірма будь-якою фінансово-господарською діяльністю не займалася, не мала юридичної адреси, а печатка та документи підприємства використовувалися учасниками оборудки для незаконної конвертації безготівкових коштів в готівку, проведення безтоварних операцій та складання фіктивних документів.
     У результаті злочинної діяльності вказаних осіб з липня до вересня цього року на банківський рахунок фіктивного підприємства від різних суб’єктів підприємництва надійшли кошти на загальну суму понад 800 тис. грн., які в подальшому перераховані на карткові рахунки та зняті готівкою через мережу банкоматів. 27 вересня 2011 року Управлінням СБУ в Рівненській області стосовно двох зловмисників порушено кримінальну справу за ч.3 ст.15 (замах на злочин), ч.3 ст.209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах) КК України. ДПА в Рівненській області шляхом анулювання зазначеної вище податкової декларації попереджено завдання збитків економічним інтересам держави у розмірі 3 млн. 116 тис. гривень.

Схожі статті