+380673870816 +380673870816

На Рівненщині розвиватимуть добувну галузь

Спецдозвіл на геологічне вивчення 65 гектарів гранітного родовища у Рокитнівському районі надали ТзОВ "Купьє". Відповідне клопотання погодили депутати обласної ради, дозволивши тим самим дослідження ділянки "Томашгородська-IV". Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
    Розвідавши поклади граніту, підприємці планують його промисловий видобуток із подальшим виробництвом щебеню. Підбір претендентів на розробку інших родовищ краю триває і нині. Це, на переконання голови облдержадміністрації Василя Берташа, сприяє нарощенню економічного потенціалу Рівненщини в цілому та добувної галузі зокрема. 
    Так, потужна сировинна база дозволяє створювати нові промислові потужності та збільшувати існуючі. Зокрема, торік у Рокитнівському районі запрацювало ТОВ "Нафтоком-ОІЛ", де виготовляють щебінь європейських фракцій. Він слугує матеріалом для будівництва та реконструкції доріг. Потужність виробництва – 600 тисяч тонн щорічно. А це економічна самодостатність місцевих громад, а також добробут краян, адже на новоствореному підприємстві працевлаштували більше сотні людей. Додаткові робочі місця створили торік і в Клесівському кар’єроуправлінні, збудувавши цех із видобутку блочного каменю. А на ТОВ "Вирівський кар’єр" німецькі інвестори встановили єдину в Україні унікальну технологічну лінію виготовлення щебеню.
    Загалом іноземні інвестори вклали торік в економіку Рівненщини понад 21 мільйон доларів США. Загальний обсяг закордонних капіталовкладень становить понад 290 мільйонів доларів США. Найбільші суми інвестовані з Німеччини – майже 90 мільйонів доларів США, на другому місці Великобританія – понад 62 мільйони, на третій позиції – США із майже 40 мільйонами, вкладеними в розвиток економіки області. Загалом, фінансові ін’єкції надійшли з 35 країн світу. Найпривабливішими для іноземців є промислові підприємства, транспортні перевезення і торгівля. Також зріс інтерес до агропідприємств Рівненщини.

Схожі статті