+380673870816 +380673870816

На Рівненщині при впорядкуванні прилеглої території дороги Київ - Чоп через фіктивні фірми "прокрутили" понад 5 мільйонів бюджетних коштів

До "Євро 2012" ще цілий рік, а спритні підприємці вже повним ходом заробляють гроші на цій події. Реконструкція дороги Київ - Чоп, що проводиться на державні кошти в рамках підготовки до європейської першості, стала справжнім скарбом для однієї з рівненських будівельних компаній. Вони отримали субпідряд на впорядкування прилеглої території автодороги на ділянках Дубенського та Радивилівського районів. В обов'язки входило облаштовувати під'їзди до будинків та з'їзди з траси, бордюри, зупинки для автотранспорту, пішохідні доріжки, зливні лотки та інше. Роботу будівельники виконали, згідно актів прийому здачі робіт, за всіма вимогами і стандартами. Проте, як то кажуть, "закопати гроші", і доволі значну суму, директору будівельної фірми таки вдалося. Про це повідомив прес-офіцер УПМ ДПА в Рівненській області Олександр Мрозович.
     Податкові міліціонери Рівненщини в рамках операції "Конверт" відпрацьовували контрагентів одного з "конвертаційних" центрів, що минулого року виявили у Рівному. Правоохоронці довели, що ця фіктивна фірма ніколи не виконувала жодних робіт і не надавала ніяких послуг, а лише переводила гроші в готівку для реальних підприємств. З цього випливає, що кожен, хто в своїх податкових звітах відображав співпрацю з даною фіктивною фірмою, приховував податки. Серед таких виявилася і дана будівельна компанія. Проводячи перевірку діяльності, податківці додатково виявили ще з десяток фіктивних фірм з Луганської та інших областей, з якими співпрацювали наші будівельники.
     В ході відпрацювання встановлено, що будівельні роботи фактично виконувалися власними силами будівельної компанії за допомогою фізичних осіб, з якими тимчасово укладалися трудові угоди та із застосуванням власних технологічних транспортних засобів, будівельні матеріали фактично доставлялися транспортними засобами місцевих приватних підприємств.
     За результатами документальної перевірки податківці виявили, що будівельна компанія приховала податків майже на 2,5 мільйони гривень. А через фіктивні фірми загалом проведено більше 5 мільйонів гривень. Слідчими податкової міліції проти директора та головного бухгалтера будівельної компанії порушено кримінальну справу за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Відшкодування збитків, завданих державі, здійснюватиметься за рахунок накладення арешту на майно товариства та арешту на особисте майно осіб, що вчинили злочин.

Схожі статті