+380673870816 +380673870816

На Рівненщині потрійне свято

Сьогодні Рівне відзначає аж три свята - Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та 69 річницю створення Української Повстанської Армії. 

Вранці представники міської та обласної влади поклали квіти до пам’ятного знаку "Загиблим за Україну", згодом вшанували пам'ять борців за українську незалежність біля пам’ятника Климу Савурі. 

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Для України - це свято визначне, адже пов’язане з історією козацтва, з історією УПА та з історією Рівного. Сьогодні всі зустрінемося у церкві. Приїде патріарх. 

Іван Мануйлик, ветеран УПА:

- Покрова для мене велике свято. 12 років відбув на Колимі, 6 років на вугільній шахті і 3 роки на уранових рудниках. Всього 12 років відбув. А мені тоді було 17.

Тим часом у Свято-Покровському Кафедральному Соборі відбулося святкове богослужіння. Разом з вірянами у храмі молився і Святійший Філарет, Патріарх Київський Всієї Руси-України. 

В основі свята Покрови Пресвятої Богородиці лежить переказ про появу Божої Матері у 910 році в одному із храмів Константинополя. За переказами, Богородиця стала на коліна й під час молитви проливала сльози. Вона покрила своїм омофором всіх, хто перебував поруч, у знак захисту від нападників. У побуті свято здавна пов`язували із закінченням польових робіт та підготовкою до зими.

Схожі статті