+380673870816 +380673870816

На Рівненщині порушено 6 кримінальних справ у сфері лісових відносин

На Рівненщині продовжують мати місце порушення вимог законів при веденні лісового господарства постійними лісокористувачами. Про це повідомила прокуратуа області.
    Наприклад, прокурор Дубровицького району встановив, що під час суцільної санітарної рубки працівниками ДП СЛАП "Дубровицький держспецлісгоп" безпідставно зрубано 8 сироростучих дерев, чим державі завдано шкоду на суму 13,5 тисяч гривень. Крім того, в порушення вимог законодавства службовими особами держспецлісгоспу не забезпечено належну охорону лісових ресурсів. Про це свідчить той факт, що винуватців незаконних рубок, за наслідками яких нараховано 108 тисяч гривень збитків, не встановлено. З метою усунення виявлених порушень та притягнення винних осіб до відповідальності директору держспецлісгоспу внесено подання, яке перебуває на розгляді. На даний час із 13,5 тисяч гривень збитків вже відшкодовано 7 тисяч гривень.
    У ході проведення прокурорських перевірок в ДП СЛАП "Березнівський держспецлісгосп" встановлено, що працівники лісової охорони підприємства, у порушення вимог Лісового кодексу України, не забезпечили охорону і збереження лісу, що призвело до незаконної порубки невстановленими особами 66 дерев загальною вартістю 112 тисяч гривень. У зв’язку з цим, Рівненським міжрайонним природоохоронним прокурором до господарського суду області пред’явлено позовну заяву про стягнення із підприємства зазначеної суми збитків. Аналогічного змісту позовні заяви пред'явили до держспецлісгоспів прокурори Дубровицького та Сарненського та інших районів.
    Всього, з початку 2012 року у сфері лісових відносин органами прокуратури Рівненщини порушено 6 кримінальних справ, за результатами розгляду документів прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 178 посадових особи, до бюджету відшкодовано 339 тисяч гривень, попереджено незаконне надання мисливських угідь площею 59,3 га, пред’явлено 18 позовів про стягнення 379 тисяч гривень. 
    Проблема охорони і використання лісових ресурсів на Рівненщині залишається для органів прокуратури однією з пріоритетних. Перевірки у цій сфері триватимуть.

Схожі статті