+380673870816 +380673870816

На Рівненщині незаконно приватизували пам'ятку археології

Прокуратурою Рівненської області порушено кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Острозького районного відділу земельних ресурсів, які незаконно надали громадянам у приватну власність землі, які мають особливу наукову та історико-культурну цінність. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.
     Зокрема, встановлено, що вказані особи, зловживаючи службовим становищем, в порушення вимог земельного та пам’яткоохоронного законодавства, погодили технічну документацію по складанню державних актів на право приватної власності та виділенню на місцевості земельних часток (паїв) громадянам на території Могилянівської сільської ради, на якій розташована пам’ятка археології місцевого значення "Поселення трипільської культури, могильник доби середньої бронзи та римського часу".
     На підставі даної технічної документації троє громадян неправомірно набули право власності на землю для ведення особистого селянського господарства на вказаній території загальною площею 2,5 га.
     Через незаконну приватизацію пам’яток археології та проведення на них земляних робіт державі спричинено тяжких наслідків на загальну суму 12,5 мільйона гривень. Для організації провадження досудового слідства кримінальну справу скеровано в Острозьку міжрайонну прокуратуру.

Схожі статті