+380673870816 +380673870816

На Рівненщині невідомі зрізали металеві кріплення опор ліній електропередач

Останнім часом почастішали випадки, коли електромережі страждають через намагання металошукачів швидко збагатитися. Така ситуація нещодавно трапилася і з дороговартісним обладнанням "Рівнеобленерго". Старателі зрізали металеві кріплення опор ліній електропередач у полі поблизу підприємства "Рівнеазот". Одна з ліній, що проходить саме через ці опори, які можуть тепер впасти, живить електроенергією "хімічного гіганта" Рівненщини. 

9 січня працівники ПАТ "Рівнеобленерго" поблизу підприємства "Рівнеазот" виявили неприємну знахідку. 18 кутників, які слугують кріпленнями для металевих конструкцій високовольтних опор ліній електропередач, стали здобиччю зловмисників. Наступного дня про крадіжку повідомили у правоохоронні органи. 

Представники "Рівнеобленерго" побоюються аби з високовольтною лінією не повторилася запорізька історія.

Василь Корзюк, начальник служби ліній ПАТ АЕС "Рівнеобленерго":

- Є така загроза. Якщо у випадку налипання снігу на дроти, то це створить додаткові навантаження опор і вони можуть впасти аналогічно як і запорізька опора.

Загальна вага викрадених кутників сягає більше тонни. За них зловмисники можуть вторгувати чотири з половиною тисячі гривень. А от збитки отримані "Рівнеобленерго" в результаті крадіжки набагато більші.

Василь Корзюк, начальник служби ліній ПАТ АЕС "Рівнеобленерго":

- Вартість викрадених кутників становить 10,5 тисяч гривень. Але якщо опори впадуть, то аварійні роботи будуть значно дорожчі і сягатимуть більше 100 тисяч гривень.

Якщо ж опори впадуть - це може негативно вплинути не лише на роботу промислового гіганта "Рівнеазот", який живиться електроенергією від цих ліній, а й зупинити рух потягів, адже у зоні ймовірного ураження опинилася і залізнична колія.

Василь Корзюк, начальник служби ліній ПАТ АЕС "Рівнеобленерго":

- На даний час, ми замовили кутники. Вони до нас приїдуть в середині лютого. І ми відразу приступимо до їх відновлення.

 

Схожі статті