+380673870816 +380673870816

На Рівненщині налічується 20 аварійних шкіл

За останніми підрахунками й оцінками, на Рівненщині налічується 20 аварійних шкіл. Якщо в деяких навчальних закладах ситуацію можна врятувати ремонтними роботами, то інші перетворюють навчальний процес на екстрим. Цьогоріч силами влади збудовано 5 нових шкіл. Одна з ниху селі Берестя Дубровицького району. 

У новому приміщенні поки що навчатимуться школярі початкових класів та учні двох випускних. Богдан Красько майже 10 років провчився у старій школі. Хлопець розповів, що сидів біля вікна і частенько страждав від обвалів штукатурки. Нині новою школою задоволений і сподівається, що перш ніж піде вчитися до університету – позаймається у новому спортзалі.

Богдан Красько, учень 11 класу:

- У старій школі було страшно сидіти. Я сидів біля вікна, то бувало, що штукатурка сипалася на голову. Але там було добре, я її добре знав. А нова школа гарна.

Такі ж сподівання щодо спорткомплексу і у керівника області Василя Берташа. Уся вартість школи становить 23 мільйони гривень. 14 з них уже освоєні. Очільник впевнений, що школу добудують.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Дуже непросто було в такі терміни побудувати школу, але це лише перша черга, бо основне завдання для нас – це вивести дітей із аварійних класів. Ми це зробили, а на наступний рік вже побудуємо спорткомплекс та їдальню.

У другій черзі будівництва – їдальня, спортзал та інші кабінети для середньої ланки. Усього нова школа розрахована на понад 5 сотень школярів. Поки що учні середніх класів навчаються у приміщенні садочку.

Світлана Гаврильчук, директор школи:

- Якщо ми перейдемо у нову школу, то ми посадимо за парти 167 учнів. Це початкові класи і два старших. Учні середніх класів, на жаль, будуть ще навчатися у приміщенні дитячого садочку. Так, ми будемо навчатися всі в одну зміну.

Дівчатка-п’ятикласниці Катерина та Людмила першою справою оцінили простори нового кабінету. Вони розповіли, що у старій школі приміщення було втричі меншим. Чекають з нетерпінням нового навчального семестру, адже для них він ознаменується новосіллям.

Катерина Таборовець та Людмила Тимошок, учениці 5 класу:

- Ця школа дуже гарна. Мені тут усе подобається: і дошка, і класи. У старій був маленький клас.

Пані Наталія у селі Берестя випустила вже двох своїх діток. Її молодший Володимир вчиться у п’ятому класі і тепер відпускати до школи сина вона не боїться.

Наталія Виноградова, мама п’ятикласника:

- Вже як почали ті стіни валитися, то було страшно. Ми боролися, добивалися. Ми дуже раді, що така школа в нас відкрилася. Це чудо, а не школа.

Фундамент нової школи заклали ще у 2004. У минулому році старе приміщення визнали аварійним. Із травня 2011 тут тривають будівельні роботи. Ця школа є передостанньою у черзі новосіль. Нагадаємо, за цей рік на Рівненщині відкрили навчальні заклади у селі Мульчиці Володимирецького району, Пісків та Корчин на Костопільщині, а також у Будеражі на Здолбунівщині.

Схожі статті