+380673870816 +380673870816

На Рівненщині кількість людей, що чинять насильство у сім’ї щороку збільшується

25 листопада у всьому світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Кожного року кількість осіб слабкої статі, з якими жорстоко поводяться, невпинно зростає.

Насильство над жінками та дівчатами - проблема пандемічних масштабів. За даними ООН щонайменше кожна п’ята жінка у світі впродовж свого життя зазнає побоїв, примусу до сексу або будь-яких інших форм жорстокого поводження з боку, як правило, знайомого їй чоловіка.

У нашій країні вирахувати кількість постраждалих, практично не можливо. Адже більшість із них приховує це. Голова правління громадської організації Лариса Гунько, майже кожного дня бачить жінок, які потрапили у таку ситуацію. Вона розповіла про причини замовчування насильства у сім’ї.

Лариса Гунько, голова правління громадської організації:

- Дуже багато жінок бояться розголосу. Бояться помсти від чоловіка, погрожувань. Деякі жінки бояться, що діти залишаться без батька. Деякі через фінансові, майнові проблеми. Можливо, деякі навіть хотіли б піти, але мають житлові проблеми.

Окрім того, Лариса Гунько розповіла, що найчастіше жінки за допомогою звертаються після свят. До прикладу, кожного місяця до їх організації приходить близько десяти жінок. Пані Лариса бідкається, що насильство у сім’ях де є діти, перш за все впливає саме на них.

Лариса Гунько, голова правління громадської організації:

- У будь-якому випадку, у конфлікті між жінкою і чоловіком, свідками і потерпілими є діти. Хочеться, щоб подружні пари розуміли, що діти, які ростуть у ситуації насильства, відчувають себе нікому не потрібними і у них часто розвивається комплекс власної вини.

На Рівненщині, за статистичними даними правоохоронних органів, кількість громадян, що чинять насильство у сім’ї щороку збільшується приблизно на тисячу осіб. Проте, за цей рік прослідковується тенденція зниження злочинів вчинених на побутовому грунті більше ніж на 16 відсотків.

Олександр Таргоній, начальник ВПП УМВС України в Рівненській області:

- З початку року на профілактичний облік поставлено 4 тисячі 649 осіб, винесено 33 тисясі 326 попереджень, до адміністративної відповідальності притягнуто 4 тисячі 426 правопорушників, з яких 1200 повторно.

Аби захистити свої права у суспільстві, жінки повинні знати про свій законний захист.

Олександр Таргоній, начальник ВПП УМВС України в Рівненській області:

- Згідно частини статті 173 кодексу України про адміністративні порушення, за вчинення насильства у сім’ї підлягають адміністративній відповідальності у розмірі від 3 до 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або виправні роботи від 1 до 2 місяців, або адміністративний арешт терміном до 5 діб.

І правоохоронці, і працівники соціальних служб не втомлюються нагадувати жінкам, що вони мають власні права та не повинні терпіти насилля.

Схожі статті