+380673870816 +380673870816

На Рівненщині інспектори рибоохорони взялися за браконьєрів

З 14 по 16 вересня на Ріненщині інспектори Державної рибоохоронної служби провели низку рейдів на предмет незаконного вилову риби.

Сарненський, Дубровицький та Зарічнянський райони цього разу потрапили в поле зору рибінспекторів. Всього за три дні виявили 13 порушень у сфері незаконного вилову водних живих ресурсів та затримали 12 порушників. У більшості випадків браконьєри користувалися сітками.

Юрій Цилюков, старший інспектор Держрибоохорони в Рівненській області:

на Нобелі було затримано 2 порушники і вилучено майже 500 метрів рибальських сіток. Також затримали багато порушників у Дубровицькому районі. Вилучаємо незаконні засоби вилову риби, іноді підвісні двигуни.

Штучне наповнення водойм рибою не компенсує у повній мірі шкоди завданої браконьєрською діяльністю. Державні інспектори рибоохорони розповідають, що браконьєрство доволі легкий засіб швидкої наживи. А штрафи за нього незначні, що і приваблює до нас іноземних зловмисників.

Юрій Цилюков, старший інспектор Держрибоохорони в Рівненській області:

у нас малі штрафи, адже ми затримуємо іноді на пограничних районах громадян з Білорусі, які виловлюють рибу на нашій території. А штрафи у Білорусі є набагато більшими.

Найсуворіше покарання за браконьєрство передбачене статтею 249 Кримінального кодексу України - три роки позбавлення волі. Воно встановлюється у випадку завдання значної шкоди екології. В останніх же випадках незаконні рибалки сплачують штрафи від 34 до 680 гривень.


110920_Ruba sferadesigner

Схожі статті