+380673870816 +380673870816

На Рівненщині двом дітям подарували інсулінові помпи

Сьогодні дві дитини нашої області отримали в індивідуальне користування інсулінові помпи. Такий життєво важливий подарунок зробили завдяки зібраним коштам під час благодійної акції "Серце до серця". Цей сучасний апарат для введення інсуліну коштує близько 30 тисяч гривень. Його не постачає український виробник, тому замовляти помпи доводиться у Сполучених Штатах або Кореї. 

Інсулінова помпа дозволяє зменшити кількість ін’єкцій та корегувати дози інсуліну на добу. Гарантійний термін 5 років. Вартість обслуговування від восьми сотень до тисячі гривень на місяць. Такими апаратами у нашій області відтепер користуватимуться 4 дитини. На Рівненщині усього 160 хворих. Забезпечити усіх помпами, які коштують близько 30 тисяч гривень за одиницю, не може ні держава, ні батьки. 

Людмила Мініч, головний дитячий ендокринолог Рівненщини:

- Інсулінова помпа – це новий метод введення інсуліну. Так менше травмується дитяча психіка і є можливість скоригувати дозу інсуліну.

У травні цього року в Україні пройшла благодійна акція фонду "Серце до серця". У рамках акції зібрали понад 4 мільйони гривень, з них 39 тисяч – на Рівненщині. Порадившись із лікарями краю, благодійники купили для діток регіону дві помпи.

Костянтин Беседюк, представник БФ "Серце до серця" на Рівненщині:

- Ми офіційно зібрали 39 тисяч. За рахунок того, що це було оптове замовлення, постачальник зробив знижку і виникла можливість закупити 2 помпи.

Найбільше коштів для цієї акції по області зібрали саме рівняни. У районах до проблеми долучалися менш активно. Упродовж кількох тижнів десятки волонтерів збирали кошти у публічних місцях та навчальних закладах. У містах розмістили скриньки для пожертв із відповідною символікою. Організатори акції сподіваються, що наступного року громадяни будуть більш активними і кількість інсулінових помп зросте в десятки.

Схожі статті