+380673870816 +380673870816

На Рівненщині до суду скеровано 45 кримінальних справ про злочини, пов’язані з корупцією

З початку року слідчі органів прокуратури області розслідували та скерували до суду 45 кримінальних справ про злочини, пов’язані з корупцією, що удвічі більше ніж торік. Серед обвинувачених у вказаних кримінальних справах – 19 працівників органів місцевого самоврядування, 9 співробітників органів внутрішніх справ, 2 – державного департаменту з питань виконання покарань та 1 працівник податкової інспекції. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.
     Як відомо, злочини, які вчиняються посадовими особами органів влади та управління, які наділені відповідними адміністративними важелями впливу, завдають суспільству найбільшої шкоди. Найхарактернішими серед таких порушень є зловживання службовим становищем та отримання хабарів за сприяння у вирішенні питань про виділення земельних ділянок, непроведення перевірок та непорушення кримінальних справ. 
     Так, прокуратурою скеровано до суду кримінальну справу за обвинуваченням двох оперуповноважених сектору державної служби по боротьбі з економічними злочинами Рівненського МВ УМВС України в області у вчиненні злочину. Їх затримали "на гарячому" під час вимагання та одержання хабара у сумі 30 тисяч гривень від керівника одного із рівненських ТОВ за повернення комп’ютерної техніки та неперешкоджання у подальшій господарській діяльності. 
     Проведені перевірки засвідчили непоодинокі порушення законодавства під час вступної кампанії, а саме щодо забезпечення конституційних прав громадян на безоплатне здобуття освіти. Завершено розслідування у кримінальній справі за обвинуваченням в одержанні хабара в сумі 2 тисячі доларів США викладача Рівненського автотранспортного технікуму. За таку суму грошей викладач - член приймальної комісії, повинен був посприяти у вирішенні питання про зарахування на платну форму навчання двох абітурієнтів.
     Перевірки засвідчили про широке поле для зловживань і у сфері земельних правовідносин. Так, скеровано до суду кримінальну справу за обвинуваченням голови однієї із постійних комісій Дубенської міської ради під час одержання хабара в розмірі 16 тисяч гривень. За це посадовець мав посприяти мешканцю Рівненщини у виділенні йому земельної ділянки площею 0,1 га для будівництва і обслуговування житлового будинку на території міста Дубно. 

Схожі статті