+380673870816 +380673870816

На Рівненщині близько 1200 ВІЛ-позитивних людей

Євген Баборикін про проблеми ВІЛ-позитивних людей знає не з брошур та енциклопедій. Вже більше шести років він живе з цією недугою та своїм прикладом яскраво доводить, що такі люди можуть повноцінно працювати та радіти життю. Крім того, Євген одружений та має здорову дитину. 

І хоча звідусіль постійно лине привентивна інформація як вберегти себе від зараження, проте кількість інфікованих щороку зростає. Наразі в нашій області їх близько тисяча двісті. Євген стверджує, що такі цифри залежать від того, в якому середовищі людина перебуває, який спосіб життя веде та яким чином лікується.

Євген Баборикін, працівник РОВ ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ":

- Люди можуть отримувати препарати, але вони можуть їх не пити, тому в цьому напрямку з ВІЛ-позитивною людиною потрібно працювати, щоб вона пила вчасно препарати, адже потрібно кожні 12 годин, якщо вона усе робить вчасно, то все буде добре, якщо ж у нього вірусна загрузка велика, то він може заражати інших людей.

Крім того, дуже часто в нашій країні порушуються права ВІЛ-позитивних громадян саме у медичній сфері. З такими скаргами до працівників Рівненського обласного відділення відкритої благодійної організації "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" дуже часто звертаються інфіковані люди. Також, за словами Євгена Баборикіна, проблеми криються і у фінансуванні, адже цим громадянам щомісячно лише на лікування потрібно витрачати близько чотирьохсот гривень.

Євген Баборикін, працівник РОВ ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ":

 - Проблема в тому, що в нашій країні немає повного фінансування на лікування таких людей, частину коштів на лікування дає глобальний фонд, частину - держава, а якщо б повністю покрила лікування держава, то в принципі, по підрахункам експертів, проблему ВІЛ СНІДу взагалі можна призупинити.

Щодня працівники Рівненського обласного відділення відкритої благодійної організації "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" надають своїм клієнтам консультації, безкоштовну юридичну допомогу, благодійну та медикаментозну. Крім того, тут постійно працює соціальний працівник та психолог. Втім, наразі ще є інша мета. Нещодавно громадська організація отримала від міської влади приміщення розміром 100 квадратних метрів. Проте ні опалення, ні хоча б косметичного ремонту тут немає. А закордонні спонсори, які постійно допомагають українцям не розуміють, чому вони ще й повинні платити за ремонт.

Юрій Лазаревич, голова правління РОВ ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ":

- Хотілося б також облаштувати у цьому приміщенні ігрову кімнату для дітей, сім’ї яких торкнулася ВІЛ-інфекція, адже часто можна почути від батьків, що ми не можемо зайнятися своїм здоров’ям через те, що немає з ким залишити дітей, де з ними займалися б спеціалісти, а мама тим часом займалася б власним здоров’ям, проходила б необхідні обстеження. 

Усе це реально, втім потрібні будівельні матеріали приблизно на 30 тисяч гривень. Працівники ж організації готові самі зробити ремонт. Вони звертаються до усіх небайдужих підприємців та громадян нашого міста за допомогою, аби спільними зусиллями покращити життя ВІЛ-позитивних людей.

Схожі статті