+380673870816 +380673870816

На Рівненщині більше 20 тисяч жителів ризикують залишитися без пожежної частини

Немає грошей – немає повноцінної пожежної частини. На Березнівщині більше 20 тисяч місцевих жителів ризикують залишитися без рятувальників. А усе через брак фінансування. 

Будинок, що у селищі Соснове ледь не згорів. Його господар, 75-річний дідус, розкурив цигарку прямісінько в ліжку. На щастя, постраждав лише матрац. Якби не сусід, то дід, у кращому випадку, залишився без даху над головою.

За припущеннями місцевих жителів із початком опалювального сезону зросте і кількість пожеж у сільській місцевості. Без допомоги рятувальників не обійтися. На контролі пункту місцевої пожежної команди зараз знаходиться 182 кілометри загальної площі населених пунктів Березнівщини.

Найближчий підрозділ МНС знаходиться в самому районному центрі Березне. У випадку пожежі, скажімо на іншому кінці району, вогнеборцям знадобиться щонайменше година аби туди доїхати.

Ще два роки тому місцеву пожежну частину перевели на баланс сільської ради. До цього із 2003 року, згідно рішення Кабміну, її фінансував район. Тоді і почалися проблеми. Грошей вистачало на бензин для рятувальних автомобілів та зарплатню робітникам. Тепер же і цього можуть не дати, обіцяють вдатися до скорочення, мовляв, немає чим утримувати пожежну частину та 15 робітників, які тут працюють.

Без роботи ризикує залишитися і начальник караулу цієї пожежної частини Григорій Чикалюк. Чоловік пропрацював рятувальником майже 30 років. Каже, якщо скоротять, то доведеться їхати на заробітки, адже не буде чим годувати свою сім’ю.

Поки ж місцевим жителям залишається надіятися, що їхнє життя та майно при найгірших прогнозах буде кому рятувати, а 15 вогнеборців у селищі Соснове і надалі працюватимуть у пожежній частині.

 

Схожі статті