+380673870816 +380673870816

На підприємствах Рівненщини створюють спеціальні робочі місця для інвалідів

На Рівненщині цьогоріч працевлаштувалися на 30% більше людей з особливими потребами, ніж у минулому році. Такі дані оприлюднив Рівненський обласний центр зайнятості. 

За вісім місяців цього року послугами служби зайнятості скористалися понад тисяча людей з особливими потребами. З них працевлаштувалися майже три сотні. Цей показник значно перевищує минулорічний, розповів директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук.

Посприяла цьому спеціально розроблена програма розвитку ООН, Міжнародної організації праці та Державної служби зайнятості України. ЇЇ апробація проходить у трьох центрах зайнятості: Дубенському, Костопільському та Сарненському.

Іван Ткачук, директор Рівненського обласного центру зайнятості:

 - Такий проект передбачає об’єднання зусиль всіх органів влади, організацій, які займаються інвалідами. Мета цього проекту – посприяти, щоб інвалід міг брати участь у розвитку суспільства.

Для підвищення конкурентоспроможності інвалідів на ринку праці представники центру зайнятості організовують і безкоштовне професійне навчання. Найпопулярнішими виявилися професії продавця, оператора котельні, сушильних установок, квіткарки. Як розповів пан Іван, після навчання працевлаштувалися 83 особи.

Згідно з розпорядженням обласної та місцевої влади про квоти для інвалідів, на підприємствах створюються спеціальні робочі місця для людей з особливими можливостями. З цією ж ціллю проводяться і відповідні конкурси.

Іван Ткачук, директор Рівненського обласного центру зайнятості:

- В нас проводять конкурси такі підприємства як "ОДЕК", "Костюмер СКЛО", Костопільський завод. Нині виділено 10 тисяч для створення робочих місць. Тим підприємствам, які подали заявки на конкурс, будуть виділені кошти на створення робочих місць для інвалідів.

Як стверджують працівники центру зайнятості, сьогодні люди з особливими потребами та фізичними можливостями мають бажання працювати. Потрібно, щоб усі відповідні структури сприяли тому, аби людина з інвалідністю мала змогу адаптуватися до суспільного життя і заробляти кошти собі на прожиття самостійно.


110926_CZ sferadesigner

Схожі статті