+380673870816 +380673870816

На можливий пересів озимих культур у держбюджеті передбачено 20 мільйонів гривень

Мінагрополітики забезпечує оптимальний комплекс заходів для стабілізації ситуації з посівами озимих культур. Наукові установи та органи управління АПК безперебійно проводять моніторинг і контроль за забезпеченням усіма необхідними засобами для можливого пересіву озимих. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.
     Нині озимі культури та зерно посіяні на площі 8,4 мільйона га, в тому числі пшениця 6,7 мільйона га, ячмінь – 1,4 мільйона га, жито – 319 тисяч га. Крім того, озимий ріпак на зерно посіяний на площі 962 тисячі га. Незважаючи на задовільні умови перезимівлі та деяке покращення посівів озимих зернових культур у грудні, їх стан залишається досить складним.  
      За словами Міністра, наразі на особливий контроль взято підготовку високоякісного насіння та створення додаткових страхових його запасів – для можливого пересіву озимих культур. У держбюджеті на ці цілі передбачено 20 мільйонів гривень.   Найскладніша ситуація в Миколаївській, Дніпропетровській, Полтавській, Херсонській та Харківській областях.

Схожі статті