+380673870816 +380673870816

Митники Рівненщини прозвітували про свою діяльність за останніх 11 місяців

У Рівненській митниці прозвітували про свою діяльність за останніх 11 місяців. Як виявилося, найпоширенішими порушеннями чинного законодавства у цій сфері стали контрабанда тютюну, наркотиків, перевезення товарів без документів та сертифікатів. Покращило роботу митників система електронного декларування та поступове спрощення митного контролю. 

Станом на листопад 2011 року Рівненська митниця перевиконала надходження у сумі понад сто сім мільйонів гривень. Майже два мільйони перераховано до Держбюджету. Найбільше поповнюють казну митні збори з нафтопродуктів. Втім, попри позитивну динаміку, лишаються і ті, хто порушують законодавство. В цьому році нанесено збитків на суму більше 12 мільйонів гривень.

Сергій Лук’янов, начальник Рівненської митниці:

- Товарна контрабанда, три з них - це наркотичні речовини. 583 справи відкрито за статтею недекларування товарів на суму 10 мільйонів 555 тисяч гривень.

Що ж стосується вивезення тютюну до Європи, то це найбільш поширене порушення митного законодавства. Останнім часом ціни на акцизи упали у Білорусі, що створює проблеми для Рівненщини. Втім із сусідами вже провели відповідні переговори.

Сергій Лук’янов, начальник Рівненської митниці:

- Ми контролюємо ситуацію і у сфері незаконно ввезених цигарок. У Білорусі зараз знизилися ціни на тютюнові вироби, ми контролюємо цю ситуацію. У нас таких випадків переміщення немає. Ми зустрічалися з колегами із того боку і у нас на цю тему була розмова.

Що ж стосується інших білоруських товарів, таких як масло та згущене молоко, які можна знайти на ринку обласного центру, то митники стверджують, що їх завозять через кордони сусідніх областей.

Сергій Лук’янов, начальник Рівненської митниці:

- Знаю, що в інших областях такі поставки є. На Рівненщині їх немає, тому вони потрапляють на ринки із інших областей, а без сертифікатів я не думаю, що СЕС дозволить торгувати без сертифікатів якості. 

Наразі митниця працює над впровадженням електронного декларування. Нині із 1848 об’єктів, що зареєстровані на Рівненському посту, 629 здійснюють активну діяльність і включені до реєстру електронного декларування. А це 18 відсотків активних суб’єктів.

На наступний місяць у митників надважлива місія. Виявлятимуть неякісні та контрабандні салюти і феєрверки. Рейди проводитимуть у пунктах пропуску та залізницях, аби новорічна ніч для рівнян пройшла безпечно та легітимно.

Схожі статті