+380673870816 +380673870816

Місцеві бюджети Рівненщини додатково можуть отримати 10 мільйонів гривень від оренди землі

Нині сільські та селищні ради здають в оренду лише третину невитребуваних паїв. Тобто із майже 40 тисяч гектарів землі лише 11 300 наповнюють місцеві бюджети. Водночас на користування 27 800 гектарами невитребуваних паїв договори не укладені, розмір орендної плати не встановлений, відтак бюджети недоотримують гроші. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
    Перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко наголосив, що це саме той резерв, який може підвищити економічну самодостатність місцевих громад. Тому доручив головам Березнівської, Демидівської, Дубровицької, Здолбунівської, Костопільської та Сарненської райдержадміністрацій спільно з начальниками управлінь Держкомзему своїх районів проаналізувати ефективність використання кожного гектара землі. 
    За приклад можна брати роботу в Дубенському районі, де за родючі чорноземи орендарям встановлюють максимальні орендні ставки – понад 700 гривень за гектар при середньообласному розмірі 520 гривень (розмір орендної плати має становити не менше трьох відсотків від нормативно-грошової оцінки землі). Зокрема, Рачинська сільська рада передала в оренду 23 гектари невитребуваних земельних паїв, зафіксувавши плату за кожен гектар 1672 гривні. Відтак, сільський бюджет отримає понад 37 тисяч гривень надходжень. А це ті гроші, які можна спрямувати на поліпшення інфраструктури, реалізацію соціальних програм, а отже підвищення добробуту селян.

Схожі статті