+380673870816 +380673870816

Міський голова Рівного вислухав проблеми людей з обмеженими можливостями

Міський голова Рівного Володимир Хомко пообіцяв у наступному році максимально допомогти людям з обмеженими фізичними можливостями у вирішенні їх найгостріших потреб. 

Не є таємницею, що проблем у людей із обмеженими фізичними можливостями вистачає. Цього разу говорили про найгостріші. Представники громадських організацій запропонували міському голові Рівного Володимиру Хомку 11 питань. Зокрема, про надання фінансового і організаційного сприяння у навчанні волонтерів-сурдоперекладачів та надання ним безоплатного проїзду у громадському транспорті, адже впродовж дня вони курсують по місту супроводжуючи інвалідів.

Також підняли питання про встановлення стипендій міського голови для обдарованих, соціально-активних людей із обмеженими фізичними можливостями. Керманич міста радо погодився та вирішив встановити 10 стипендій по 400 гривень. Окрім того, прозвучала і така пропозиція: встановити у нашому місті, з виховною метою, пам’ятний знак людям із обмеженими фізичними можливостями.

Тетяна Войтович, представник Спілки працездатних інвалідів:

- Було дуже багато видатних інвалідів, які раніше жили і в наш час живуть. І можна було б, щоб проводилися уроки моралі в початкових і старших класах біля такого пам’ятника, де будуть розказувати, що ці люди сильні духом. 

Пообіцяли чиновники дослідити і питання про організацію харчування дітей у школах, батьки яких є інвалідами першої групи. Наразі, в Рівному їх налічується понад 30. Підняли основні проблеми й інвалідів зору: облаштування в місті світлофорів із однаковими звуковими сигналами та спеціальною програмою "ТАС", яка озвучуватиме прибуття маршрутного таксі на зупинку.

Вікторія Самчук, інвалід зору:

- Світлофори озвучені в нашому місті є, але всі вони звучать по-різному. Для людини, яка є незрячою - це дезорієнтир, адже вони повинні звучати однаково.

Володимир Хомко запевнив, що і цю проблему міська влада вирішить. В наступному році планують встановити чотири нових світлофори. А програмою звукового оповіщення обладнають усі тролейбуси та ті маршрутки, які наново проходитимуть конкурс.

Також міський голова пообіцяв виділити земельні ділянки сім’ям, які виховують дітей із обмеженими можливостями, за межами Рівного. Адже 10 таких родин стоять у чергах. Усі прохання, що прозвучали, окрім одного, керманич міста планує виконати вже у наступному році. На них з місцевої скарбниці піде приблизно 600-700 тисяч гривень.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Є пункти зовсім копійчані. Є пункти, де треба тільки організувати заходи. Є кошти, але невеликі. Це все буде виконано.

З усіх розглянутих пунктів лише один залишився під знаком питання. А саме той, в якому зазначалося про закупівлю препаратів фактору крові для забезпечення людей, що страждають на гемофілію. Таких у нашій області 94, а в місті 14. В ідеальному варіанті, для ліків та профілактики цієї хвороби у Рівному необхідно близько 19 мільйонів гривень. Таких коштів у міста немає і не буде, до того ж начальник управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому Михайло Стичишин запевнив, що закупівля цього препарату - це завдання  Міністерства охорони здоров'я України.

Михайло Стичишин, начальник управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому:

- Бюджетний кодекс нам забороняє одну  і ту ж саму функцію фінансувати з різних бюджетів. Потім прийде прокуратура і буде винен той, хто взяв ці препарати.

Володимир Хомко доручив начальнику управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому надіслати запити до усіх обласних центрів, аби дізнатися чи користуються таким досвідом інші регіони.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Ми зараз зробимо запити і якщо виясниться, що це функція виключно держави, то будемо просити у неї, щоб вона те, що взяла на себе, виконувала.

Чи буде місто допомагати хворим на гемофілію закупівлею необхідних їм препаратів - покаже час. А такі зустрічі Володимир Хомко пообіцяв організовувати частіше.

Схожі статті