+380673870816 +380673870816

Мешканцям смт Квасилів увірвався терпець через часте відключення світла

Частина помешкань жителів селища міського типу Квасилів вже тричі за останній тиждень раптово залишалися без електроенергії. Для когось такі відключення від світла стали приводом для купівлі нової побутової техніки. А дехто - просто звик, адже світло у Квасилові вимикають досить часто.

Представники депутатського корпусу Рівненської районної ради від Всеукраїнського об'єднання "Свобода", окремі члени селищного виконкому та небайдужі мешканці зініціювали громадські збори квасилівчан, аби підняти це питання на загальне обговорення.

Переважна більшість енергогосподарства Квасилова знаходиться на балансі підприємства ВАТ "Рівнесільмаш", якому не під силу його утримувати в належному стані. Результат - постійні незаплановані відключення від електроенергії частини селища. На цьому ж тижні кількість вимкнень побила всі рекорди - тричі.

Саме з цієї причини місцеві жителі зібралися, аби висловити своє невдоволення такою ситуацією.

Віра, жителька смт. Квасилів:

- Увесь тиждень пропадало світло. Слава Богу, що нічого не погоріло.

Лідія, жителька смт. Квасилів:

- У мене баба вдома лежача. За нею потрібний догляд, а без світла – це дуже незручно.

Юрій, житель смт. Квасилів:

- Раніше світло виключали раз в півроку, а за останній тиждень відключили вже три рази. "Рівнесільмаш" переключить на "Рівнеобленерго", а вони назад. 

Наталя, жителька смт. Квасилів:

- Будемо сподіватися, що світло більше не пропадатиме і нічого в нас не згорить. Бо ми свою побутову техніку любимо.

Василь, житель смт. Квасилів:

- На мій погляд, якщо ми платимо за електроенергію постачальнику "Рівнеоблеенерго", то нехай постачальник і вирішує цю проблему.

За словами селищного голови, це питання вже має довгу історію. Головна проблема полягає у тому, - хто буде хазяїном застарілих об'єктів енергогосподарства.

Дмитро Крет, селищний голова Квасилова:

- Потрібно, щоб спеціалізоване підприємство "Рівнеобленерго" взяло на свій баланс дане електрогосподарство. Але питання в іншому. Аби взяти на баланс дане господарство, його потрібно довести до належного стану: провести капітальний ремонт. Для цього потрібні гроші, які обраховуються в мільйонах.

За результатами зборів, понад сто мешканців поставили свої підписи у зверненні до адміністрації ВАТ "Рівнесільмашу" з вимогою розібратися у проблемі та вирішити питання щодо подальшого якісного обслуговування енергогосподарства селища. 

Продовженням громадського невдоволення наступного дня став візит активу пікетувальників до адміністрації "Рівнесільмашу", керівництво якого, за словами депутатів, готове поспілкуватися з ними без присутності журналістів. Причину такого рішення пан Басараб пояснив, на жаль, по телефону.

Роман Басараб, директор ВАТ "Рівнесільмаш":

 - Я не думаю, що це питання є темою для інтерв'ю. Давайте, ми це вирішимо у робочому порядку. Це процес підготовки до зими. Я можу це прокоментувати, але не хочу цю історію робити предметом журналістських розслідувань. Це технічна проблема. Тут треба сідати із зацікавленими людьми і вирішувати конкретні питання.

Наступним етапом у розв'язанні цієї проблеми депутат Рівненської районної ради Дмитро Сільман бачить у трьохсторонньому діалозі та винесенні цього питання на сесію.

Дмитро Сільман, депутат Рівненської районної ради, ВО "Свобода":

- Разом з головою "Рівнесільмашу" ми домовилися, що до нашого діалогу долучиться представник "Рівнеобленерго". Ми змінимо формат розмови. Ми будемо обговорювати це питання на сесії районної ради.

"Рівнеобленерго" наразі погоджується взяти енергооб'єкти ВАТ "Рівнесільмаш" на свій баланс, проте за умови капітального ремонту об'єтків. Чим закінчиться ця двадцятирічна історія стане відомо за результатами сесії районної ради. Втім, якщо і там ця справа не зрушить з мертвої точки, ініціатори зборів готові йти до вищих інстанцій. Адже попереду зима.


110929_Kvasuliv sferadesigner

Схожі статті