+380673870816 +380673870816

Комунальники Рівного планують пройтися по неплатниках

З початком опалювального сезону комунальники зініціюють рейди по місту з ціллю стягнення заборгованості із злісних неплатників. 

Вилучення, опис та реалізація майна злісних неплатників вже давно практикується виконавчими службами по всій Україні. Починаючи з 9 березня поточного року набрала чинності нова редакція закону "Про виконавче впровадження".

Поява на порозі оселі представників виконавчої служби обурює людей. Комунальники міста запевняють, що без постанови суду ніхто у боржника нічого не забере.

Володимир Лапюк, в. о. управління житлово-комунального господарства Рівного:

безумовно, комунальні підприємства подають на неплатників до суду. Така річ є. Але ми не ходимо по квартирах і не забираємо майно, покищо. 

Марина Лук'янова представниця виконавчої служби розповіла, що останнім часом все рідше виконавці звертаються до суду за дозволом на входження до помешкання. На думку жінки, це обумовлено більш суворою літерою закону "Про виконавче впровадження". Якщо людина заборгувала, то це не привід її виганяти із помешкання. Потрібно вирішувати цю ситуацію іншим шляхом.

Марина Лук'янова, заступник начальника, начальник відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Рівненської області:

звичайно, такі дії викликають незадоволення у людей, але ніхто не приховує, що таке можливо. Тому, щоб цього не трапилося, потрібно заздалегідь знайти шляхи вирішення. 

Зменшення кількості звернень до суду за дозволом на примусове входження в помешкання обумовлене і усвідомленням людей про те, що виконавець рано чи пізно все одно прийде. І цілком можливо, що на законних підставах виламає двері. А за не виконання припису суду нова редакція закону передбачає кримінальну відповідальність.

Марина Лук'янова, заступник начальника, начальник відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Рівненської області:

якщо виконавець кілька разів приходив і йому не відчинили, то він складає відповідний акт, звертається до суду про отримання дозволу на примусове входження в помешкання. Звичайно, таке звернення має вагому мотивацію. У більшості випадків суд керуючись законом надає дозвіл на примусове входження.

Якщо неплатник заборгував до 10 мінімальних заробітних плат, на нього чекає конфіскація майна з подальшою реалізацією. Коли ж борг вище зазначеної суми, у людини заберуть помешкання. Аби не побачити у себе на порозі представників виконавчої служби, останні закликають громадян відповідально ставитися до питання заборгованості та сплачувати вчасно за комунальні послуги.


110906_Neplatnuki sferadesigner

Схожі статті