+380673870816 +380673870816

Кому заважає Рівненський льонокомбінат?

У наших попередніх сюжетах ми розповідали про конфлікт та спроби його вирішення у суді, який виник між власником льонокомбінату Олегом Червонюком та приватним підприємцем Тамарою Потєловою. А все через земельну ділянку, яка знаходиться на території Рівненського льонокомбінату та право власності на яку, наразі намагається довести пані Тамара.

Конфлікт між двома підприємцями виник через земельну ділянку, а саме через її розташування. Причиною судового позову підприємця Тамари Потєлової стало те, що землевпорядна організація, яка розробляла проект землеустрою видала їй документ, який засвідчує, що її земля наразі перебуває у володінні Олега Червонюка. Тому зараз припускають, що якась із двох землевпорядних організацій, без висновку яких, до речі, неможливо отримати державний акт, припустилася помилки.

Наталія Коробка, адвокат Тамари Потєлової:

- Після того, як вже був виготовлений державний акт, виправити цю помилку, окрім як через рішення суду неможливо і ми в позові це зазначаємо, що ми прийшли в суд саме з метою виправити помилку, а не з якимись іншими політичними цілями.

Адвокат позивача навмисно наголосила на тому, що у вимогах її підопічної не було бажання призупинення виробництва льонокомбінату та визнання недійсним договору купівлі-продажу. Як попередньо про це говорив Олег Червонюк. Власник льнокомбінату запевняв, якщо державний акт на усю територію землі скасовуватимуть, то отримання нового акту займе багато часу.

Натомість начальник управління Держкомзему в місті Рівне Роман Гресько розповів, що з цим проблем не виникне. І навіть, якщо підприємці стверджуватимуть, що кордони льонокомбінатівської землі ріжуть їх адмінприміщення, то це не означає, що вже завтра у Олега Червонюка заберуть землю і підприємство зупиниться. Роман Гресько не розуміє, яким чином цей судовий спір може вплинути на виробничий процес.

Роман Гресько, начальник управління Держкомзему в м. Рівне:

- Якщо, навіть виявиться, що межа земельної ділянки Олега Червонюка ріже будівлю підприємців, то я обіцяю, що державний акт цей буде скасований, бо бланк має бути скасований, закон не дозволяє вносити ніяких змін до державного акту, але однозначно новий бланк державного акту буде виданий одночасно із скасуванням того, тобто ніяких проблем не буде.

Окрім того, за словами юристів та власника льонокомбінату, позов стосовно визнання недійсним державного акту на право власності землі визнали представники і Рівненської міської ради та управління Держкомзему. Мовляв сталась помилка.

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:

- Коли працівники міськвиконкому приходять на суд і говорять, що нам всеодно, що можливо ми там помилилися, давайте розривайте цей договір куплі-продажу всієї земельної ділянки, що робити з тим колективом і усім обладнанням, що зараз стоїть, хто з іноземних партнерів буде спілкуватись з підприємством, якого взагалі немає на землі, я не знаю.

Однак і тут думки не співпадають. Керівник Держкомзему пояснив, що говорити, ніби і міська рада, і Держкомзем, визнали позов – неправильно. Він стверджує, що на суді була чітко заявлена їх позиція. Якщо ж у правовому порядку позивачі доведуть, що ділянка Червонюка ріже будівлю, тоді вони визнають позов. Однак, це сприйнялося, як уже саме визнання позову.

Представники ж організації, яка розробляла проект для самого льонокомбінату запевнили, що наразі ще триває судове слідство і потрібно розібратися у помилці, якщо вона справді була припущена.

Людмила Туровська, керівник землевпорядної організації:

- Одне із головних питань - це неспівпадіння координат по площі не більше 10 метрів квадратних, тобто ми розуміємо на сумі більше 20 гектарів, суму в 10 гектарів можна вважати неспівставною, тоді виникає питання, а при чому тут міська влада, коли іде спір, господарський, між двома підприємцями.

Вирішити цю ситуацію без судових слідств були спроби у приватного підприємця Тамари Потєлової. Принаймні так заявляє сама жінка. Вона розповіла, що зв’язувалася з Олегом Червонюком, втім отримала невтішну відповідь.

Однак, навіть після усього з’ясованого робити висновки ще зарано, адже судове слідство досі триває. Усі крапки над "і" у цьому конфлікті поставлять судові експертизи, причому, проведені незацікавленими особами.

Схожі статті