+380673870816 +380673870816

Хворі на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД лікарськими препаратами забезпечені

В Україні хворі на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД лікарськими препаратами, які закуповуються за державні кошти, цілком забезпечені. У цьому запевнила Голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Тетяна Александріна.
    На сьогодні у всіх регіонах всі протитуберкульозні заклади забезпечені протитуберкульозними препаратами. На додаток до державного забезпечення Державна служба і Міністерство охорони здоров’я передбачили деякі механізми підтримки державної програми. Крім 175 мільйонів гривень, які будуть виділені цього року на закупівлю протитуберкульозних препаратів, написано заявку до Глобального лікарського фонду. До того ж, буде закуплено препарати другого ряду для 720 хворих на туберкульоз за програмою "Зупинимо туберкульоз в Україні", яка функціонує в рамках 9 раунду Глобального фонду.
    Що стосується програми забезпечення препаратами хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, то як відзначила Тетяна Александріна, у січні-лютому цього року антивірусні препарати направлені у регіони. У рамках 6 раунду програми медичну допомогу отримають понад 10 тисяч ВІЛ-інфікованих, а у рамках 10 раунду - додатково 2 тисячі 800 хворих. 
    Крім того, вона закликала громадськість та засоби масової інформації долучитися до роботи Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та Міністерства охорони здоров’я у донесенні до хворих інформації про необхідність безперервного лікування та можливості отримання медичної допомоги з боку держави, зокрема соціально-незахищених верств населення.

Схожі статті