+380673870816 +380673870816

Інтернет-магазин заборгував державі понад 7 мільйонів гривень

Виявлення факту ухилення від сплати податків одним із найбільших інтернет-магазинів є результатом заходів податкової служби щодо протидії правопорушенням на ринку IT-послуг. Про це повідомив прес-центр Державної податкової служби.
    Так, у квітні 2012 року за матеріалами співробітників податкової міліції на підставі акту перевірки порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України відносно директора ТОВ "Розетка УА", яке здійснює свою діяльність у сфері інтернет-торгівлі. За оперативною інформацією, бізнесмени завозили товари із-за кордону за заниженими цінами. Це дозволяло отримувати надприбутки, які переводилися у "тінь" через рахунки "фіктивних" фірм.
    У результаті цих оборудок державний бюджет втратив понад 7 мільйонів гривень. 19 квітня 2012 року з дотриманням вимог кримінально-процесуального законодавства проводився обшук у 3 офісних та 3 складських приміщеннях підприємства. Під час обшуку сервери підприємства не вилучались.  
    Звертаємо увагу, що у разі повного відшкодування зазначеним підприємством завданої державі шкоди, відповідно до ч.4 ст. 212 КК України, порушники будуть звільнені від кримінальної відповідальності. 
    Довідково. За аналізом фахівців податкової міліції, обсяг використання електронних грошей на українському ринку в 2011 році склав майже 2,5 мільярда гривень. Це вдвічі більше, ніж у 2009 році та вдесятеро більше, ніж 2007 року.
     За прогнозом, такий стрімкий ріст зберігатиметься, і вже за кілька років сягне 15 мільярдів гривень. Найчастіше ці гроші обертаються поза легальним сектором економіки. Водночас зі зручністю використання електронних платежів, громадяни наражають себе і на певні проблеми. Адже існує ймовірність позбутися власних коштів, не отримавши бажаного товару, або стати власником товару низької якості.

Схожі статті