+380673870816 +380673870816

Інформаційна система Рівненської АЕС – унікальна в Україні

Унікальний в Україні програмно-апаратний комплекс "Спрут", який у режимі реального часу відстежує та приводить до єдиного стандарту понад 100 тисяч технологічних параметрів атомної станції, розробили та успішно застосовують на Рівненській АЕС.
    Комплекс практично з нуля розробили й впровадили спеціалісти відділу технологічних задач служби інформаційних технологій РАЕС. Нині унікальна система, яка не має аналогів в Україні, дозволяє у режимі реального часу відстежувати понад 100 тисяч технологічних параметрів, що надходять з 16 різних джерел. Про це повідомила прес-служба Рівненської АЕС.
    Серед завдань та основних сфер використання комплексу "Спрут" - моніторинг технологічних процесів у режимі реального часу та створення їх архівів. Оперативна інформація зберігається впродовж як мінімум 10 діб, а інформація про зупинки та пуски енергоблоків після ремонтів архівується і зберігається на сервері безстроково. 
    На даний час "Спрут" об’єднує понад 470 користувачів – керівництво та інженерно-технічний персонал Рівненської АЕС, а така інформація як дані радіаційної обстановки, покази метеостанцій АСКРО, загальний стан енергоблоків РАЕС – доступна усім користувачам мережі Інтернет.

Схожі статті