+380673870816 +380673870816

Громадська мережа "Опора" поширила інформацію про примусову сплату студентами благодійних внесків

Громадська мережа "Опора" поширила інформацію про те, що у деяких коледжах Рівного студенти-першокурсники, які зараховані на державну форму навчання змушені сплачувати благодійні внески у сумі від шестисот до трьох тисяч трьохсот гривень. Наразі опорівці з’ясовують достовірність таких фактів і надають юридичну та консультативну допомогу рівнянам. 

Анатолій Бондарчук, член координаційної ради ГМ "Опора":

до "Опори" надійшла інформація про те, що окремі коледжі вимагають від студентів сплачувати благодійні внески. "Опора" вбачає у цьому незаконні дії.

Згідно з українським законодавством меценат сам обирає суму, яку він хоче пожертвувати. Навчальний заклад не має права визначати обсяг внеску і робити його обов’язковим. Опорівцям відомі лише два такі факти, але вже за тиждень вони готові оприлюднити офіційні результати моніторингу ситуації у нашому місті. Молодим людям, які зіштовхнулися з подібним, активісти радять звертатися за консультативною та юридичною допомогою.

Анатолій Бондарчук, член координаційної ради ГМ "Опора":

ми готові надавати інформацію як на етапі вимагання, так і на етапі, коли студенти і батьки відмовляються ці суми сплачувати.

Подібні факти з початком навчального року були зафіксовані і в інших містах України. Хоча ці внески є офіційними і проходять через банківську систему, їх істинне призначення лишається невідомим.

Анатолій Бондарчук, член координаційної ради ГМ "Опора":

мені здається, що навчальні заклади намагаються скористатися незнанням батьків і студентів. Тому вони самі потурають цій прихованій корупції, можна так це назвати. 

То ж чому ті, хто має навчатися безкоштовно, повинні в обов’язковому порядку сплачувати немалі для студента суми – лишається під питанням. Очевидно лише одне – українське законодавство попри активну боротьбу з корупцією лишає відкриті вікна для її ж процвітання.


110914_Blagodiynist sferadesigner

Схожі статті