+380673870816 +380673870816

Головний редактор газети "День" Лариса Івшина відвідала студентів Рівненщини

З презентацією нової книги, ще одним внеском в розвиток української наукової публіцистики та з нагоди Дня Соборності нашої держави до Національного Університету "Острозька академія" завітала Заслужений журналіст України, редактор всеукраїнської газети "День" Лариса Івшина. Книга "Сила м’якого знака, або повернення Руської правди" стала кульмінаційним виданням публікацій бібліотеки газети "День". 

Діалог тривалістю у три години, 28 запитань від студентства і рівно 28 вичерпних, цікавих відповідей від Лариси Івшиної. Так виглядала зустріч спудеїв із головним редактором газети "День". У гості до Острозької академії ця жінка завітала не з порожніми руками. З собою привезла книгу, що стала дванадцятою з теки "Україна Incognita", присвячена маловідомим сторінкам української історії, про які, як вважають науковці, зобов’язаний знати кожен поважаючий себе українець. Кульмінаційна книга цієї серії "Сила м’якого знака" поєднала у собі історичні дослідження та компетентні думки багатьох авторитетних постатей.

Лариса Івшина, головний редактор газети "День":

- Книга унікальна. І насправді я щаслива, вона викликає якийсь небачений ажіотаж. Ми намагаємося задовольнити зараз читацький попит, бо у нас ще не був другий тираж надрукований, а вже до ста заявок лежало в редакції, щоб "...тільки вона з’явиться, то ви будь ласка, мені пришліть...", і там адреса – адреса – адреса.

 "Сила м’якого знака" - це книга, що розкриває суспільству історичну правду Древньої Русі, читач занурюється у легендарне минуле свого народу, аби переконатися, що це саме його спадщина, яку відібрати неможливо, адже вона у генах кожного українця. І на думку Лариси Івшиної, аби відродити у собі минулу могутність, нашій нації потрібні просто час і зусилля. 

Лариса Івшина, головний редактор газети "День":

- Оскільки ми мали багато втрат, нам потрібно спокійно наростити у собі цей недолік. І дуже швидко це може відбутися, якщо мати правильне уявлення про проблеми свої. А зусиль ще докладається недостатньо і тим не менше відновити свої певні кондиції.

Студентка Острозької академії Анна Вакуленко знайома чи не з усіма дванадцятьма виданнями бібліотеки газети "День". "Силу м’якого знака" почала освоювати не так давно, жартома зізналася, вісімсот сторінок полум’яної наукової публіцистики важко швидко освоїти, проте варто.

Анна Вакуленко, студентка факультету політико-інформаційного менеджменту:

- Ідея книжки була така, щоб українцям було чим пишатися, тобто українці мають довгу і цікаву історію. А от росіяни видали указ про святкування 1150-річчя Руської держави. І я так зрозуміла, що газета "День" разом з Острозькою академією вирішили перехопити таку ініціативу і видати таку книжку, що українська держава була набагато раніше створена.

Сама ж зустріч проходила у формі вільного діалогу. Спілкувалися і про сучасну журналістику, ту, що аналізує, а не просто інтерпретує, освіту, політику та нові суспільні проекти газети "День". Під час зустрічі піднімалися теми, на думку пані Лариси, важливіші за гроші, нафту і газ – це теми пов’язані з національною свідомістю українців. Кожен зі спудеїв отримав свою дозу натхнення від Лариси Івшиної. У свою чергу, ця жінка сподівається, що не лише усним, а й друкованим словом сучасна журналістика та публіцистика зможе достукатися до сердець українців.

Схожі статті