+380673870816 +380673870816

"Ганяв" автомобілі та приховав 4,5 мільйонів гривень податків

Документи, довіреності, бланки з мокрими печатками закордонних фірм Англії, Литви та інших країн, а також печатки та штампи іноземних підприємств вилучили  податкові міліціонери Рівненщини під час обшуку автомайстерні одного з костопільських підприємців. Під час оперативного заходу виявили чорнову бухгалтерію. Згідно неї, лише за один рік підприємець ввіз з-за кордону та реалізував в Україні сотню бусів "Мерседес" та "Фольцваген" на загальну суму 10 мільйонів гривень. Про це повідомив Олександр Мрозович, прес-офіцер УПМ ДПА в Рівненській області.
     Щоб не сплачувати ПДВ та податок з доходів фізичних осіб від підприємницької діяльності, костопільчанин придумав хитру схему. Він разом з "друзями по бізнесу" привозив та продавав "буси" за дорученням третіх осіб. Таким чином, його товарообіг не перевищував необхідних 500 тисяч. Більше того, костопільчанин так зазнався, що в певний період часу взагалі перестав платити навіть "єдиний податок". 
     Автомобілі возили в основному із країн Євросоюзу, які купувалися в тамтешніх підприємств з україно-російсько-литовськими назвами, транскриповані на англійську мову. Ввезення транспортних засобів відбувалося на підставних осіб – жителів Костополя, Костопільського району та Волинської області і в подальшому реалізовувались від їх імені. 
     За підрахунками податківців костопільський підприємець не сплатив ПДВ на суму 2 мільйони гривень та занизив оподаткований дохід, в результаті чого не нараховано та не сплачено податок з доходів фізичних осіб від підприємницької діяльності, в сумі більше 2,5 мільйона гривень. Тобто, один костопільський підприємець лише за рік своєї злочинної діяльності наніс державі збитків більше, ніж на 4,5 мільйони гривень.

Схожі статті