+380673870816 +380673870816

Євген Шморгун презентував у Пересопниці нову книгу

Днями в Культурно-археологічному центрі "Пересопниця" відбулася презентація книги відомого українського письменника, громадського діяча Євгена Шморгуна під назвою "Твердь". Не дивно, що видання було презентоване саме в Пересопниці, адже воно інтерпретує події нашого краю кінця ХІІ – початку ХІІІ століть і містить факти, які відтворюють історію будівництва монастиря, де власне і було написане знамените Пересопницьке Євангеліє. 

Півжиття працював автор над цією книгою. Він розповів, що найбільше часу пішло на пошук та опрацювання історичних матеріалів і літератури. В результаті клопіткої роботи, Євгену Шморгуну вдалося пролити світло на ті історичні постаті нашого краю, про які досі було мало відомо. Це і князь Мстислав Німий, який будував Пересопницький монастир, і князь вишгородський Андрій Боголюбський. Це особистості, які творили історію нашої держави. Про них, на думку автора, українці мають знати більше.

Євген Шморгун, письменник:

- Мені приємно, що презентація цієї книжки відбулася саме тут. Адже вона про будівничих Пересопницького монастиря, про яких ніхто майже нічого не знає. От я в цій книжці як зумів, так і розповів про творців цього монастиря, про їх вельми нелегке завдання, про його значення взагалі.

Також книга "Твердь" відтворює низку подій минувшини Погоринського краю, долю славетних храмів та ікон. В ній гармонійно переплелося художнє з історичним. Автор констатує, що твір написаний для тих, хто цікавиться славетною історією свого народу.

Євген Шморгун, письменник:

- Зараз в людей дуже мало часу, то я хочу, щоб той, хто прочитає мою книжку, то щоб він разом з тим вивчив оті історичні матеріали. Він не має можливості стільки сидіти в архівах як я. Я хочу донести те, що я здобув за багато років шукаючи в архівах.

На презентацію книги до Культурно-археологічному центру "Пересопниця", за створення якого вже давно вболівав автор, завітало чимало шанувальників творчості Євгена Шморгуна - письменники, освітяни, представники обласної влади. Останні пообіцяли, що книга незабаром поповнить фонди обласних бібліотек.

Іван Вєтров, начальник управління освіти Рівненської ОДА:

- Мені таємними шляхами потрапила до рук ця книга. Насправді річ дуже важлива. І я підкреслю тут думку, що треба встигати карбувати те, що було правдою, адже в тому твердість цієї книги, яка підкреслює значимість Пересопниці, цього княжого містечка.

У своїй книзі автор акцентує увагу на тому, що навіть в далекому минулому наш український народ був культурно просвітленим та освіченим. Одним із доказів цього є історична письмова пам’ятка - Пересопницьке Євангеліє. Древня легендарна книга, на якій до сих пір, саме з ініціативи Євгена Шморгуна, складають присягу на вірність державі президенти України.

Схожі статті