+380673870816 +380673870816

Друге дихання Рівненського льонокомбінату

Відродження колишнього гіганта промисловості - Рівненського льонокомбінату нині сягнув своєї кульмінації. Адже впродовж останніх 4 років навіть у владних кабінетах міста та області не цікавилися станом заводу. Лише днями, перед запуском виробництва керівництво міста та області вирішило на власні очі побачити наскільки підприємство готове до запуску, а також обговорили перспективи подальшої роботи та питання відродження льонарства у Рівненській області. 

Майже два десятки років Рівненський льонокомбінат стояв напівзруйнованим. Занепадали промислові площі: у приміщеннях протікали дахи, а стіни покривалися мохом. Проте у 2008 році за рекомендацією Мінпром політики України власником збанкрутілого льонокомбінату став хмельницький підприємець Олег Червонюк. Саме тоді у підприємства з’явилося друге дихання. Нині до роботи готові 5 відсотків усієї площі: цехи виробництва, оброблення, фарбування та сушіння тканини, також вже збудовані комунікації, реконструйована котельня.

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату: 

- це той перший крок, можливо невеликий за розміром, проте надзвичайно важливий для розвитку легкої промисловості. Це виробництво тканини і це надзвичайно великий крок, адже швейні виробництва більш-менш працюють, трикотажні також. Шкода, що нема сировинної бази. Це проблема, але я думаю, ми її успішно вирішимо.

Нині Рівненський льонокомбінат сировину замовляє з-за кордону. Втім, голова Рівненської ОДА Василь Берташ розповів, що Рівненщина сама може невдовзі стати постачальником льону. Таку перспективу у владних кабінетах вже розглядають. 

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- якщо буде сьогодні потреба у льонарстві, звичайно ми все зробимо і допоможемо, щоб таку продукцію вирощували в нас у поліських районах. Звичайно, у нас сьогодні у поліських районах велика проблема із зайнятістю населення, а це слугувало б тим, щоб зайняти людей.

Наявність потужного промислового гіганта у Рівному наповнить і міську скарбницю. Ці кошти міський голова планує направити на ремонт вулиць та фасадів будинків.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- у цьому році місто отримає майже 10 мільйонів за землю, за яку заплатить власник льонокомбінату. 10 мільйонів – це буде найбільша дохідна частина у нашому бюджеті розвитку. 

Обладнання для виготовлення продукції закупили у Німеччині, аналогів якому в Україні немає. Воно вже встановлене та повністю готове до роботи. Днями на виробництво завітають технологи із Німеччини, аби навчити персонал Рівненського льонокомбінату працювати із надсучасними машинами.

Анатолій Китовський, технолог Рівненського льонокомбінату:

- машина унікальна за коефіцієнтом корисної дії. Вона дуже дорога в обслуговуванні. Потребує висококваліфікованого персоналу, технічні і комп’ютерні знання, адже всі процеси відбуваються на міні-рівні і все управляється комп’ютером. 

Зараз на підприємстві задіяно близько ста працівників, невдовзі колектив збільшиться приблизно удвічі. У свою ж чергу керівники міста й області на власні очі переконалися, що льонокомбінат відроджується, також вони сподіваються, що підприємство вже зовсім скоро знову стане символом регіону. Якщо льонокомбінат розвиватиметься з такою ж швидкістю і надалі - Рівненщина стане лідером у легкій промисловості серед міст України.

Схожі статті