+380673870816 +380673870816

Додержання законодавства про працю – на контролі органів прокуратури Волині

Органи прокуратури Волині закінчили досудове слідство і спрямували до судів шість кримінальних справ, порушених за ч.1, ч.2 ст. 172 Кримінального кодексу України відносно місцевих підприємців трьох Олександрів, Сергія, Тетяни та Інни, які здійснюючи свою підприємницьку діяльність в містах Ковель, Камінь-Каширський та Нововолинськ, вчиняли грубі порушення законодавства про працю. Про це повідомила прес-служба прокуратури Волині.
    Як розповів заступник прокурора області, досудовим слідством встановлено, що вище перелічені підприємці, здійснюючи господарську діяльність у сфері автомобільних пасажирських перевезень, надання послуг громадського харчування, в сфері технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів, використовували найману працю робітників без належного укладення трудових угод та їх реєстрації в органах Державного центру зайнятості. Окрім того, ці посадові особи виплачували своїм працівникам заробітну плату в "конвертах", не здійснюючи обов’язкові відрахування до Пенсійного фонду України.
    Своїми умисними діями ці представники малого бізнесу грубо знехтували вимогами Конвенції про захист людини та основних свобод, ст.ст. 43, 46 Конституції України та ряду статей Кодексу законів про працю України. Трудові та конституційні права наших громадян, а саме – право на працю шляхом укладення трудового договору, право на включення відпрацьованого часу в трудовий стаж працівника, право на матеріальне забезпечення шляхом соціального страхування в старості, а також на випадок хвороби, повної або часткової втрати працездатності, навіть право громадянина на звернення до суду для вирішення трудових спорів були порушені. Як наслідок, до Фонду соціального страхування та податкових органів не сплачено майже 54 тисячі гривень, які в ході досудового слідства повністю відшкодовані. Окрім того, за рахунок сплачених відповідних внесків та податків поновлені права працівників шляхом зарахування часу їхньої роботи в трудовий стаж.

Схожі статті