+380673870816 +380673870816

До Євро-2012 у Рівному запрацює новий сміттєпереробний завод

Новий сміттєпереробний завод, аналогів якому немає в Україні, будують на території Рівненського сміттєзвалища. На завершальній стадії будівництва знаходиться ангар, де і планують перероблювати сміття у вторинну сировину та альтернативні види палива.

Міський голова Рівного Володимир Хомко запевнив, що від цього заводу для міста колосальна користь, адже він може переробити 94-95% відсотків усіх побутових відходів.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Зрозуміло, що це змінить екологічну ситуацію кардинально. Крім видимих проблем є й ще невидимі - це фільтрат, який просочується у воду. Здамо завод - більше захороняти сміття не будемо. Подібний завод перший в Україні.

Директор "Санком-Рівне" Святослав Євтушенко розповів, що з нового року його підприємство розпочне встановлення у місті сміттєсортувальних ємкостей. В таких контейнерах не буде багато відділів для різних видів відходів. За його словами, людям доведеться лише розподілити сміття на харчові відходи та обгортки. Далі воно проходитиме ручне сортування вже на заводі.

Святослав Євтушенко, директор ТОВ "Санком-Рівне":

- Вся технологія, яка буде оптимальна для цього заводу, полягатиме в сортуванні на мокру і суху фракції. Суха фракція - це обгортка. Мокра фракція - це залишки харчових відходів. Мокра фракція буде йти на виготовлення гумусу, з якого будуть робитися мінеральні добрива.

Представник інвестора компанії "FFK" Конрад Мюллер назвав приблизні дати запуску виробництва.

Конрад Мюллер, представник інвесторів з Німеччини:

- Ми плануємо до Євро-2012 переробити першу тонну сміття. Перші тонни вторсировини матимемо в березні-кітні, альтернативного палива – в травні-червні.

Сміття, яке зараз знаходиться на звалищі, переробляти не планують. Його накриють шаром ґрунту, аби територія, на якій воно знаходиться, мала привабливий вигляд.

Схожі статті