+380673870816 +380673870816

До Дня захисту прав людини Рівне долучилося до Міжнародного Марафону Листів

До Дня захисту прав людини 9 та 10 грудня рівняни впродовж доби можуть долучитися до Міжнародного Марафону Листів. Всесвітнє об’єднання із п’ятдесятилітньою історією "Amnesty International", яке є чи не найвпливовішою правозахисною організацією в загальнонаціональних масштабах, щороку проводить подібні заходи, аби якомога більше привернути увагу громадськості до проблеми порушення базових прав кожного з нас.

До міжнародної акції Україна долучається вчетверте. Минулоріч у ній взяло участь 13 міст. Найактивнішими виявилися українці зі сходу та півдня держави. Цього року у марафоні візьме участь і Рівне.

Суть акції полягає у письмовому зверненні учасників до урядів та президентів різних держав, у яких висловлюється занепокоєння та вимога прозоро проводити судочинство над потерпілими. Так, щороку сильні світу цього в один день отримують неймовірну кількість рукописної кореспонденції на різних мовах, з усіх куточків світу. Цьогоріч Україна захищатиме п’ять справ різних людей.

Володимир Решота, координатор акції у Рівному:

- Серед цих 5 людей представлені усі дискримінаційні проекти у плані ставлення до жінок в арабському світі, у плані незалежних журналістів у гарячих точках.

У переліку постраждалих є Джабара Савалана із Азербайджану, який засуджений на два з половиною роки позбавлення волі через свою активність у соціальній мережі "Facebook", якому інкримінують статтю за зберігання наркотиків; Фатіма Хусейн Баді із Ємену може у будь-який день бути страченою за вбивство чоловіка, яке вона, ймовірно, не скоювала. У цьому переліку двоє журналістів із Росії та Ірану, одна із них Наталія Естімірова була вбита. Останнім кандидатом є українець Яков Строган. Він потрапив у цей список саме з ініціативи керівництва організації у Лондоні, але аж ніяк не через патронацію в Україні.

Володимир Решота, координатор акції у Рівному:

- Україна не може виставляти своєї людини, адже може бути в певній мірі заангажованість, бо ми до українців ставимося ближче, тому ми приймаємо запити від потерпілих та відправляємо їх до людини, яка займається Україною у Лондоні.

До справи Якова, іноземні правозахисники поставилися із серйозністю. Усі деталі інциденту, через який чоловік опинився за гратами, досліджували іноземні незалежні експерти. У серпні 2010 його під час побутової бійки затримали правоохоронці, відвезли у ліс, катували та вимагали грошей. Нині він перебуває у слідчому ізоляторі. Лист щодо цієї справи увесь світ адресуватиме Генеральному Прокурору України Віктору Пшонці.

Володимир Решота, координатор акції у Рівному:

- В Україні на даний час, на жаль, забагато випадків. Він просто вийшов один із цього переліку, він найбільш активно себе захищає. Так сталося, що він постраждав у серпні 2010 року, коли виникла бійка між двома чоловіками, один із них, наскільки нам відомо, задіяв можливо адмінресурс. 

Минулоріч перші особи урядів світу, де порушуються права людей, отримали шістсот тридцять шість тисяч листів. Цьогоріч, переконані організатори, кількість листів буде набагато більшою. Є надія, що і рівняни не стоятимуть осторонь чужої біди.

Схожі статті