+380673870816 +380673870816

Депутати на сесії Рівнеради переймалися земельними питаннями

Останнє, третє пленарне засідання відбулося 8 грудня. Зустрічали депутатів, як на диво, не пікетувальники, а благодійники. Дітки із рівненського сиротинця разом із майстрами рукоділля виготовили сувеніри, новорічні прикраси, листівки та картини і запропонували їх купити обранцям. Останні виявилися щедрими. Причиною цьому стали чи то благодійні мотиви, чи присутність камер та журналістів, але вторгували організатори майже чотири тисячі гривень. Усі кошти підуть на придбання дітлахам речей першої необхідності.

Юліана Тет, журналіст, співорганізатор акції:

- Суми від ста гривень ідуть. Практично кожен вже дав, а ми за ці гроші будемо закупляти альбоми, тапочки, для спання піжами. Головна мета цієї акції - навчити діток працювати з різними матеріалами, а розпродаж – це вже другорядне. Ви ж розумієте, не в грошах справа, а в увазі. Усі роботи позначені.

Після торгів перейшли депутати до справ господарських. На порядок денний винесли три питання. Два з яких - земельні. Що стосується передачі ділянки на вулиці Петра Могили 21 "а", то за нього проголосували тридцять вісім обранців. А от дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення ділянки на вулиці Будівельників в оренду – відкладено на довивчення. Як розповів голова постійної комісії з питань транспорту та зв’язку Святослав Євтушенко, навколо цього кооперативу, який претендує на землю, ходить чимало пліток. Відтепер, він очолить спеціальну комісію, яка займатиметься тим, аби землю отримали саме ті люди, яким вона необхідна.

Святослав Євтушенко, депутат Рівненської міської ради:

- По великому рахунку, згідно нашого чинного законодавства, кооперативи – це останній спосіб проводити "деребани" землі. Згідно закону, кооператив бере ділянку в оренду, приватизує її як юридична особа, а потім сам вирішує, кому цю землю давати, а кого виганяти з кооперативу.

Підняли депутати і питання наболіле, що стосувалося малих архітектурних форм у місті. Володимир Хомко нарахував їх у Рівному понад дев’яносто. В коментарях очільник був різкий та емоційний. Обіцяв навіть звернутися до правоохоронців та силовиків.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Це взагалі нахабство. У місті понад 90 таких архітектурних форм. Вони нічого не платять місту. Я буду звертатися до міліції, прокуратури. Ми ж перетворили місто у село, так же не може бути у місті.

А от чому дороги у Рівному ремонтують узимку, питання виявилося важким. Міський голова зауважив, що це проблема загальнодержавного масштабу. Уся країна ремонтує їх у цей період.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Змінилося чотири президенти, змінилося вісім прем’єр-міністрів, але гроші як приходили на асфальтування під сніг, так і приходять. Відповідно Чорновола, Соборну, вулицю Мельника ми асфальтували у цей час. Я не можу пояснити, чому саме так відбувається у нашій державі.

Олександр Курсик на цю тему запропонував підготувати звернення до міністра, аби субвенції виділяли вчасно, бажано у сезон будівельних робіт. Таку ініціативу підтримали, а підготувати звернення депутат доручив міському голові. 

Депутати внесли зміни і до чинного бюджету. Сто тисяч гривень державних дотацій планують передбачити установам освіти на оплату праці. У зв’язку з підвищенням тарифів на теплопостачання, бюджет міста поніс збитки на суму сімсот сімдесят сім тисяч шістсот двадцять сім гривень. Депутати, аби заповнити прогалини, акумулювали кошти з інших галузей. Так, зменшили видатки на розвиток малого та середнього бізнесу, органам місцевого самоврядування та бюджету розвитку. Проте, додали 50 тисяч гривень на медикаменти та чотири з половиною тисячі на земельні документи.

Схожі статті