+380673870816 +380673870816

Депутата однієї з сільських рад Волині незаконно зрубав дерева на 290 456 гривень

Однією з проблем, яка негативно впливає на стан законності у сфері охорони та раціонального використання лісових ресурсів, ведення мисливського господарства є незабезпечення виконання працівниками Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства завдань щодо охорони та раціонального використання лісових ресурсів. Про це повідомила прес-служба прокуратури Волині.
    Більше того, службові особи державної лісової охорони самі стають на шлях вчинення злочинів та корупційних діянь. Так, Любомльською міжрайонною прокуратурою порушено кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень майстром лісу Піщанського лісництва ДП "Шацьке УДЛГ" за ознаками складу злочину, передбаченого ч.1 ст.365 КК України, який, за відсутності документів дозвільного характеру, організував незаконну порубку дерев на земельній ділянці,яка не належить і не надана в постійне користування ДП "Шацьке УДЛГ". Державі діями лише такого одного "лісоохоронця" заподіяно збитків на суму майже 70 тисяч гривень.
    Службові особи державних підприємств, головним обов’язком яких є збереження та охорона лісів, самі, як порушники законодавства організовують незаконні рубки дерев. Так, прокурором Волині порушено кримінальну справу стосовно депутата однієї з сільських рад, головного лісничого державного підприємства "Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство Турійськагроліс" за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України. Посадовець, зловживаючи своїм службовим становищем, в січні 2012 року організував незаконну порубку 127 дерев на земельній ділянці однієї з сільських рад, чим державі завдано збитків на суму 290 456 гривень. В ході розслідування відшкодовано 211 тисяч гривень.
    Як повідомив перший заступник прокурора області, цьогоріч прокуратурою області в сфері дотримання законодавства про охорону та використання лісових ресурсів порушено 3 кримінальні справи, внесено 43 подання, принесено два протести, які задоволені. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 108 службових осіб, з яких – 101 посадовець органів контролю.

Схожі статті