+380673870816 +380673870816

Чиновники Рівненщини вислухали проблеми людей з вадами зору

Вони можуть відчути, але побачити повну картину життя, на жаль, ні. До Міжнародного дня інвалідів люди з вадами зору зібралися в обласній організації "Українське Товариство сліпих" аби не лише відзначити, а й обговорити нагальні проблеми з представниками міської та обласної влади, які завітали на урочистості.  

Ще у молодому віці пан Павло повністю втратив зір. Він розповів, що його потрібно було негайно оперувати, проте засобів на лікування не знайшлося. Через що чоловік втратив здатність бачити. Це суттєво позначилося на його подальшому житті та адаптації у суспільстві.  

Павло Добруцький, інвалід зору:

- Роботи немає. Працюю два рази в рік. Норми завищені. Працюємо як раби. 

Віру в життя він не втратив. Одну з найбільших насолод йому приносить спів у хорі. Вже завтра вирушить з ним до столиці, аби взяти участь у конкурсі. Щоправда грошей на дорогу, зізнався, не вистачає. 

В нашій області таких як пан Павло нараховується близько півтори тисячі осіб по частковій або повній втраті зору. Щодня вони зіштовхуються з дискомфортом. Якщо говорити про речі буденні: вихід у місто, проїзд у громадському транспорті – це залишається складним випробуванням. 

Розібратися з нагальними проблемами незрячих пообіцяли представники міської влади. Адже найближчим часом формуватимуть місцевий бюджет, в якому будуть враховані видатки і для людей з вадами зору.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Ми постараємося вирішити ваші проблеми. Мова йде і про світлофори, які мають голосовий сигнал, можливо десь встановимо турнікет тощо.

Посприяти у допомозі пообіцяв і очільник області Василь Берташ.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Звичайно, мені прикро, що наша область є дотаційною. Ми заробляємо 450 мільйонів, а дотацій з державного бюджету в нас 1 мільярд 450 мільйонів. Я обов’язково донесу прохання до депутатів обласної ради, переконаю, щоб допомогли у новому бюджетному році.

Однією з найболючіших проблем є працевлаштування та адаптація у суспільстві людей з обмеженими можливостями. На Рівненському підприємстві УТОС, як зазначили спеціалісти, 20 років тому працювало 300 робітників з вадами зору, нині їх налічується лише 70. Проте, найгірше не це. Продукція, яку виробляють працівники, не здатна конкурувати з іншою.

Чиновники в один голос запевнили, що намагатися вирішити усі проблеми цих людей утопічно і неможливо, проте намагаються допомогти. Чи будуть виконані обіцянки - стане відомо під час формування обласних та міських бюджетів Рівного на 2012 рік.

Схожі статті