+380673870816 +380673870816

Чи стане реальністю собачий притулок у Здолбунові?

Собака – друг людини. Але інколи ці друзі стають не потрібними. Майже у кожному місті України проблема безпритульних собак стала "ахілесовою п’ятою" комунальників. Стерилізування - занадто дороге, створення притулків – ще дорожче, а на відстріл – постійно скаржаться громадяни та представники відповідних громадських організацій. У місті Здолбунів, а також сусідньому селищі міського типу Квасилів це питання викликало потребу у громадському обговоренні. 
     У місті Здолбунів 74 стерилізованих собаки, 34 з них уже знайшли своїх власників. Знак на вусі – їх паспорт на життя. Відтепер вони можуть мирно блукати вулицями міста. Їх вбивство заборонено.
     Втім і на цих беззахисних чотирилапих теж скаржаться. Тому представники однієї із зоозахисних організацій звернулися до Здолбунівської міської ради з проханням виділити земельну ділянку під будівництво притулку для двохсот п’ятидесяти тварин. Депутати ж вирішили спершу запитати громадян. Валентина Капітула, секретар Здолбунівської міської ради розповідає, що влада не проти такої ідеї. Але в цьому питанні забагато підводних каменів. Якщо земельну ділянку вже підібрали, то грошей на фінансування такої установи в бюджеті немає.
     В свою чергу, представники Рівненської обласної громадської федерації "ФАС" гроші на притулок уже знайшли. Переконують – усі обов’язки візьмуть на себе. Люди, які прийшли на громадські обговорення таку ідею теж підтримують. Одні вважають, що там за тваринами відповідно доглядатимуть. Для інших – хороший спосіб відгородити себе від зайвої небезпеки. Мешканці Здолбунова, з якими нам вдалося поспілкуватися поза межами залу засідань міської ради розповідають, що собак занадто багато, тому краще їх тримати в одному місці.
     Подібна ситуація і у Рівному. Нагадаємо, на останній сесії Рівнеради депутати все ж таки виділили для такого притулку ділянку землі на вулиці Київській. Втім, про вирішення цієї ситуації остаточно, міський голова чомусь не говорить. А от як воно в цивілізованих країнах – ні в Рівному, ні в Здолбунові достеменно ще не вивчили. То ж уся надія на людей. Не зраджуйте тих, хто вірно служив вам роками. Адже в історії зафіксований далеко не один випадок, коли собака рятувала людське життя.


110512_Pritylok dlay Sobak sferadesigner

Схожі статті