+380673870816 +380673870816

Чи приживуться у Рівному "домкоми"?

Покращення взаємовідносин багатоповерхівок із житлово-комунальними підприємствами міста шляхом створення формальної посади "домкому" активно обговорюється у місцевих кабінетах чиновників. 

На громадське слухання з питання створення посади старшого по будинку зібралися члени громадської ради Рівненського міськвиконкому, які, вочевидь, і мають висловити думку громади. Міський голова Рівного Володимир Хомко бачить нагальну потребу в "домкомах".

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Ми могли б нічого не міняти. Але для чого це все робиться? Для того, щоб кошти, які були зібрані не пропадали у бездонну чорну дірку як у ЖКГ. Щоб це було ефективне використання тих коштів, які ми збираємо з мешканцями. Якщо нам вдасться це зробити, то ми досягли свого результату.

Людина на такій посаді має здійснювати контроль над роботою житлово-комунальних підприємств, які обслуговують її будинок. Члени громадської ради висловили сумнів щодо того, чи старший по будинку зможе виконувати роль "наглядача". Проте, співавтор проекту рішення дотримується протилежної думки.

Сергій Пінчук, співавтор проекту рішення:

- Інститут старшого по будинку існує вже багато років і досить непогано себе зарекомендував. Основне завдання старшого по будинку - здійснювати контроль за діяльністю житлово-комунальних підприємств, які обслуговують будинок. Зрештою, ці положення обмежують повноваження старшого по будинку у взаємовідносинах із ЖКП. Ми не поширюємо ці відносини на інші структури. До прикладу, водопостачальні, теплопостачальні підприємства і таке інше.

В основі проекту члени громадської ради побачили недоліки: не визначено термін повноважень старшого по будинку, не прописаний механізм його обрання. А питання муніципальної пільги на оплату комунальних послуг "домкому" є дещо несправедливим, вважають члени громадської ради.

Святослав Євтушенко, член громадської ради виконавчого комітету Рівненської міської ради:

- Я би пропонував не надавати муніципальну пільгу на 31,5 квадратних метрів на один житловий будинок. А визначити якийсь диференційований підхід в залежності від того, скільки квадратних метрів у житловому будинку. Бо є різниця, що трьохповерховий будинок, що дев’ятиповерховий здоровенний будинок. Якщо більший будинок, то людина відповідно має отримувати більшу пільгу.

До наступної сесії Рівненської міської ради поки що "сирий проект" має бути доповнений із врахуванням усіх зауважень. А от чи зійде посада старшого по будинку із паперу до рівнян, - залежатиме від останніх. Адже обирати собі "домкома" чи ні, - жителі багатоповерхівок визначатимуть самостійно.

Схожі статті