+380673870816 +380673870816

Чи осилить Рівне будівництво спортивного комплексу вартістю у 500 мільйонів?

Для спортсменів краю депутати облради підготували величезний спортивний комплекс, аналогів якому немає в Україні. Нагадаємо, земельну ділянку для будівництва виділили ще на початку року. Наразі її передали в користування дитячо-юнацькій спортивній школі. Ціна питання – майже 500 мільйонів гривень. 

Земельну ділянку для будівництва спортивного комплексу у місті Рівне депутати облради виділили ще на початку року. Знаходиться вона на вулиці Макарова, поблизу торгових центрів. На величезній площі мав розміститися льодовий палац, універсальний спортивний зал, готель, котельня, стоянка, відкриті площинні споруди, басейн тощо. Аналогів такого масштабу в Україні поки немає.

Олександр Карачанський, заступник начальника головного управління з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА:

- У нас тут універсальний ігровий зал. Друга черга – це басейн із можливістю проводити змагання із 1000 глядацьких місць.

Загальна вартість проекту – 483 мільйони 709 тисяч гривень. Нині готується проектна документація, вартість якої більше шести мільйонів. Саме ці цифри і викликали пересторогу у чиновників. Ця сума не підйомна для обласного бюджету. Реалізація такого проекту можлива лише за його спрощення та дотацій із державної скарбниці.

Володимир Гуділін, начальник відділу з питань фізичної культури і спорту Рівненської ОДА:

- Якщо подивитися на цю суму, то можна сказати, що вона непідйомна для обласного бюджету.

У нашій країні є дві програми, на які можна розраховувати. Але жодна з них не покриє цю суму. До того ж, виникає питання доцільності такого будівництва. Анатолій Юхименко, заступник голови області зазначив, що влада не може взяти на себе відповідальність виконання такого проекту.

Анатолій Юхименко, перший заступник голови Рівненської ОДА:

- Треба зосередить ресурси. Збудувати спортзал, відремонтувати стадіон, а не жити ілюзіями.

Члени комісії довго сперечалися про долю комплексу. Адже є ділянка, вкладено 3 з половиною мільйони гривень на виготовлення частини проекту.

Олексій Кособуцький, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків:

- Я, як голова комісії, буду наполягати, щоб будівництво або продовжити, або зняти. І тоді будемо виходити з чітким вердиктом.

Чи потрібен області такий проект і хто його будуватиме та утримуватиме – питання і досі відкрите.

Схожі статті