Бюджетна політика 2013 року буде спрямована на соціально-економічний розвиток держави
5 квітня на засіданні Уряду схвалено проект Основних напрямів бюджетної політики на 2013 рік. Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів.
Відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України визначає ключові параметри основних завдань бюджетної політики на наступний рік, а саме: утримання граничного обсягу дефіциту державного бюджету в межах 0,8 – 1 %; частка перерозподілу ВВП через зведений бюджет на рівні не вищому, ніж у 2012 році; граничний обсяг державного боргу на економічно - безпечному рівні, не більш як 25 % ВВП проти врахованого у 2012 року 27,7 %. З метою зменшення боргового навантаження у 2013 році основним джерелом покриття дефіциту визначено приватизацію державного майна; надання державних гарантій не більш як 1 % ВВП.
Що стосується соціальної сфери, то бюджетна політика 2013 року буде орієнтуватися на подальшу реалізацію соціальних ініціатив Президента України, зокрема покращання життєвого рівня населення, у тому числі шляхом підвищення розмірів соціальних допомог та пенсій, мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, а також підвищення посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з метою поступового наближення його розміру у 2014 році до рівня мінімальної заробітної плати.
У 2013 році передбачено формування державного фонду регіонального розвитку в обсязі не менше 1 % прогнозного обсягу доходів загального фонду проекту державного бюджету. За його рахунок будуть реалізовуватись стратегічні проекти регіонального розвитку і міжрегіональної співпраці.
Також визначені першочергові пріоритети національної економіки, зокрема в частині модернізації інфраструктури та основних секторів економіки, надання держпідтримки підприємствам, що запроваджують інноваційні проекти, зростання обсягів аграрного виробництва та суміжних з ним галузей, а також своєчасного відшкодування ПДВ, у тому числі у автоматичному режимі. Загалом, державна політика у 2013 році буде спрямована на подальшу дерегуляцію, зменшення фіскального навантаження та впровадження реформ в бюджетній галузі.