+380673870816 +380673870816

Банк залишив рівненську сім’ю без даху над головою

У Рівному банк залишив двох неповнолітніх дітей, хвору жінку та безробітного чоловіка без даху над головою. 

Чимало українських родин звертаються до банків аби взяти кредит на придбання житла. Особливо така послуга користувалася популярністю, коли американський зелений коштував менше п'яти гривень. Одна рівненська родина також скористалася такою можливістю, аби придбати власну оселю.

Ще у 2006 році Вадим Пархомчук уклав кредитний договір із банком на 28 тисяч американських доларів, які мав повернути до 2 липня 2026 року. Втім, із розгортанням світової фінансово-економічної кризи ріявнянин втратив роботу, а в його дружини Віри Пархомчук виявили онкологічне захворювання. Жінка отримала другу групу інвалідності. Усі гроші родини були спрямовані на лікування жінки. Відтак, виникла заборгованість як по кредитному договору, так і за несвоєчасну сплату нарахованих відсотків. 

Вже в грудні 2009 року до помешкання разом із міліцією завітала громадянка, яка запевнила, що цю квартиру вона придбала на прилюдних торгах, про які, як розповіли у родині Пархомчуків, вони навіть і не чули. Окрім того, в цій сім'ї проживає двоє неповнолітніх дітей.

Віра Пархомчук, власниця житла:

- Нотаріус підписала, хоча у будинковій книзі, де діти зареєстровані, прописані, ніхто не подивився, що я хвора, що чоловік безробітний, і те, що безробітний підпадає під таку категорію, що банк мав надати реструктуризацію боргу, мав піти нам на зустріч.

Втім, родина не здається. На їх рахунку вже не одне судове засідання у Рівному. Навіть послали звернення до Верховного Суду, який постановив відправити справу на довивчення. Допомогти родині Пархомчуків вирішили і місцеві депутати, які усіма способами намагаються встановити справедливість.

Анатолій Чугуєвець, депутат Рівнеради:

- Вони справно сплачували кошти щомісяця в банк, проте банк не повідомляв дану сім’ю про свої дії, тобто ми бачимо, що банк був зацікавлений, маючи кошти, які сплачувала сім'я, забрати квартиру.

Депутат Рівнеради Михайло Кирилов розповів, що вже неодноразово чув про подібні ситуації. Тому їх вважає спланованою акцією.

Михайло Кирилов, депутат Рівнеради:

- Коли люди отримали кредит в доларах, а курс збільшився у два рази, заробітна плата не змінилася. Таких прикладів безліч і на мою думку, це просто беззаконня.

Чергове судове засідання з приводу цієї ситуації мало відбутися 20 грудня в Рівненському міському суді. Втім його не було, адже до документів справи подали клопотання щодо отримання дозволу перебування на судовому засіданні громадськості та представників засобів масової інформації. Його суддя задовольнив. Засідання перенесли на 22 грудня.

Схожі статті