+380673870816 +380673870816

Аграрії Рівненщини готуються до весняно-польових робіт

За дорученням голови облдержадміністрації Василя Берташа, місцеві науковці впродовж зими моніторили розвиток озимих і вже розробили та скерували в райони рекомендації, як підтримати ці культури. Цьогорічна посівна проходила в дуже несприятливих погодних умовах, втім більшість обстежених площ перезимували добре, констатують науковці інституту сільського господарства Західного Полісся. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
    Щоправда, для збільшення врожаїв вони рекомендують весняне підживлення. Крім того, дослідники вказали, які сорти ярих культур є найпродуктивнішими, гербіциди – найефективнішими, а технології – найменш затратними. Тож практики вже готуються до посівної. Зокрема, аграрії зарезервували майже 6 тисяч тонн міндобрив і 230 тисяч тонн засобів захисту, а це майже половина від потреби. Крім того, мають понад 14 тисяч тонн насіння ярих зернових і зернобобових культур, що становить 112 відсотків до потреби. 
    Василь Берташ запевнив, що елітний посівний матеріал аграріям здешевлять. Так, із обласної казни селянам відшкодують по 800 гривень за кожну придбану тонну високопродуктивного насіння ярих. Це передбачено обласною програмою, яка діятиме на Рівненщині до 2015 року. На переконання очільника області, фінансове заохочення аграріїв збільшить кількість бажаючих купувати нові високоврожайні сорти, які підтвердили свою продуктивність на поліських ґрунтах. Це в свою чергу дозволить наростити виробничий потенціал аграрного сектора Рівненщини.
    До речі, цьогоріч аграрії Рівненщини посіяли майже 130 тисяч гектарів озимини, а це на 2 тисячі гектарів більше, ніж торік. Зокрема, майже 92 тисячі гектарів пшениці, 27,5 тисяч гектарів жита, більше десяти тисяч гектарів ячменю та 22,7 тисячі гектарів ріпаку, що втричі більше, ніж планували.

Схожі статті