+380673870816 +380673870816

Аграрії області, які уклали форвардні контракти, отримали гроші на підготовку до жнив

Сільськогосподарські підприємства Рівненщини отримали авансом понад 13 мільйонів гривень за зерно, яке вони спрямують до державного інтервенційного фонду, розповів перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної державної адміністрації.
     Відтак, вони мають обігові кошти на підготовку техніки та придбання палива для вчасного початку жнив. За словами першого заступника, весною більше двох десятків агровиробників уклали форвардні контракти та зголосилися поповнити держфонд 38 тисячами тонн продовольчого зерна. Їм відразу сплатили половину його вартості – а це 33 мільйони гривень, констатував Анатолій Юхименко. Ще майже 20 мільйонів сільськогосподарським підприємствам, які скористались форвардом, сплатять після поставок законтрактованого зерна на сертифіковані елеватори. 
     Загалом для формування державного продовольчого резерву Аграрний фонд закупив 860 тисяч тонн зерна нового врожаю. Водночас, за словами голови облдержадміністрації Василя Берташа, на Рівненщині цьогоріч також розроблена програма для формування регіональних ресурсів. Нею передбачена часткова компенсація кредитних ставок для борошномельних підприємств. Їм, зокрема, здешевлюватимуть позики на закупівлю продовольчого зерна. Як зауважив Василь Берташ, для цього в обласній казні зарезервували 600 тисяч гривень. Завдяки реалізації програми вдасться засипати до регіональних засіків необхідний резерв.

Схожі статті