+380673870816 +380673870816

Адвокатів, які надаватимуть населенню безоплатну правову допомогу, держава стимулюватиме грошовою винагородою

Міністерство юстиції спільно з Центром правової реформи і законопроектних робіт розробило новий порядок та методику оплати державою послуг адвокатів, які з 1 січня 2013 року, відповідно до закону "Про безоплатну правову допомогу", надаватимуть громадянам безоплатну вторинну правову допомогу. Про це повідомила ррес-служба Міністерства юстиції.
    Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, потреба у розробці нормативного акта, який би врегулював питання оплати державою послуг адвокатів, що надаватимуть безоплатну вторинну правову допомогу, виникла у зв’язку з відсутністю в законодавстві, зокрема, в чинному Кримінально-процесуальному кодексі, ефективного механізму залучення адвокатів до надання безоплатної правової допомоги.
    Так, встановлений на сьогодні розмір винагороди адвоката за надання безоплатної правової допомоги в кримінальних справах становить 2,5% мінімальної заробітної плати за годину роботи адвоката. Як засвідчила практика, подібний рівень винагороди не забезпечив систематичну та ініціативну участь адвокатів, а також високу якість правової допомоги, що надається за рахунок держави.
   Розмір оплати за годину роботи адвоката з надання вторинної правової допомоги пропонується встановити на рівні 3,5 відсотка мінімальної заробітної плати, визначеної законом на час надання послуг адвокатом. Передбачається, що прийняття проекту постанови дозволить економічно обґрунтовано і справедливо вирішити питання оплати послуг адвокатів, які надають вторинну правову допомогу особам, затриманим в адміністративному або кримінально-процесуальному порядку, а також у кримінальних справах.

Схожі статті