+380673870816 +380673870816

518 вільних вакансій запропонували роботодавці Рівненщини людям з обмеженими можливостями

За минулий рік на Рівненщині працевлаштувалося близько 400 інвалідів, а це кожен третій безробітний. 518 вільних вакансій запропонували роботодавці людям з обмеженими можливостями. 

У Рівненському обласному Центрі професійної реабілітації людей із обмеженими можливостями допомагають опанувати новий фах. Із роботою кузні професійних кадрів ознайомилася заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Сад. 

Яні 34, її мрія – знайти роботу. До обласного Центру професійної реабілітації її привезла мама з Кузнецовська. Тепер вона тут проживає і опановує новий фах – оператора комп’ютерного набору. Нині професійно вивчає Word. І мріє, щоб у цьому закладі можна було не лише навчатися, а й проходити повністю реабілітацію.

Яна, слухач курсів Рівненського обласного Центру професійної реабілітації інвалідів:

- Я пройду навчання і сюди вже не зможу потрапити. На роботу в центрі зайнятості не ставлять. Дають довідку, де написано про самостійний пошук роботи. Ви розумієте, якщо зараз здоровим людям важко знайти роботу, то нам тим більше.

В Рівненському обласному Центрі професійної реабілітації нині нове ремесло опановують двадцять три особи. Три місяці люди з обмеженими можливостями навчаються швейній справі, або ж шість місяців вивчають комп’ютер. Від так, у минулому році тут соціальну та професійну реабілітацію пройшли 66 осіб, з них 20 згодом працевлаштувалися. Люди з обмеженими можливостями у цьому закладі не лише опановують новий фах. Вони тут живуть повноцінним життям, спілкуються, товаришують та навіть одружуються.

Оксана Кравчук, директор Рівненського обласного Центру професійної реабілітації інвалідів:

- Це для інвалідів єдиний спосіб поспілкуватися між собою. Вони між собою товаришують, передзвонюються потім. Є чотири випадки, коли наші підопічні одружилися і створили сім’ї, в яких народилися здорові діти.

Свій перший текстильний виріб - спідницю, пан Петро пошив спеціально для знайомої. Над нею працював чотири дні. Він розповів, що шиття – справа нескладна, головне терпіння та бажання. Проте чоловік сумнівається, що згодом зможе працевлаштуватись, зважаючи на вік, але впевнений, у повсякденному житті такі навики точно знадобляться.

Петро, слухач курсів Рівненського обласного Центру професійної реабілітації інвалідів:

- Працювати буде важко. 50 років. Нереально десь влаштуватися, але так, для себе це корисно.

У майбутньому ж Центр професійної реабілітації, який розташований у селі Олександрія, має всі шанси стати закладом змішаного типу.

Світлана Сад, заступник голови Рівненської облдержадміністрації:

- Я хочу повідомити хорошу новину. На сьогоднішній день на погодженні в Міністерстві юстиції знаходиться положення про заклад змішаного типу. І я думаю, з 2013 року ми будемо мати тут заклад змішаного типу.

Що ж до питання працевлаштування людей з обмеженими можливостями, то у Верховній Раді вже є законопроект, в якому йдеться про запровадження нових санкцій для роботодавців за невиконання нормативу стосовно працевлаштування інвалідів. Згідно законопроекту, нормативи будуть встановлюватися місцевими органами влади з урахуванням специфіки кожного суб'єкта господарювання.

Схожі статті