+380673870816 +380673870816

До Рівного завітали лікарі та медсестри із Білорусі

До Рівного прибула білоруська делегація. До її складу увійшло 47 лікарів та старших медсестр із Брестської обласної лікарні. Обмінюються досвідом із рівненськими медиками вони вже чотири роки поспіль. Двічі українці їздили до сусідів.

  Приїздять білоруські медики до Рівного вдруге. Двічі вони приймали у себе і рівнян. Якогось суперництва між сторонами немає, кажуть головні лікарі обох медичних закладів, але є речі яким можна позаздрити. Що стосується Білорусі, то тут хороше державне фінансування галузі, будуються лікарні, медицина безкоштовна, постійно удосконалюється її рівень. Так у Бресті, до прикладу, є навіть відділення із трансплантації та зберігання органів. У Рівному ж чимало досягнень із хірургії.

Євген Кучерук, головний лікар ЦМЛ м.Рівне:

- Покажу їм пральню, що ми вже побудували. Ми відкрили два відділення, освоїли нові методики реанімації. Ми тепер робитимемо операції на судинах голови, вони заздрять цьому.

Попри кращі можливості колег із Білорусі, наші лікарі не поступаються рівнем та якістю послуг.

Микола Тимощук, завідувач відділення нейрохірургії ЦМЛ м.Рівне:

- Якщо говорити чесно, то державне забезпечення медицини у Білорусі та Україні суттєво відрізняється. На жаль, не на користь України, тому можливості у наших колег набагато вищі.

 До делегації увійшли не лише завідуючі віддленнями, але і старші медичні сестри. Останні звертали увагу на умови, в яких перебувають пацієнти. Кажуть, що рівень майже однаковий.

Марія Богдан, старша медсестра відділення ортопедії та травматології обласної лікарні м.Брест (Білорусь):

- Рівень утримання пацієнтів майже однаковий як і у нас. 

Приїхали білоруські медики до України на два дні. За цей час вони не лише поспілкуються із своїми колегами, але і відвідають деякі пам’ятки історії.

Схожі статті