+380673870816 +380673870816

Клесівська об’єднана громада одна із перших на Рівненщині, яка активно долучилася до впровадження нової територіальної реформи (ВІДЕО)

Децентралізуються із ентузіазмом. Клесівська об’єднана громада одна із перших на Рівненщині, хто вперто долає всі перешкоди на шляху впровадження нової територіальної реформи. Вона вже входить у десятку самодостатніх в Україні. 

Курс на децентралізацію. Клесівська об’єднана громада одна із перших, яка активно долучилася до впровадження нової територіальної реформи. Вони вже провели перші вибори та отримали юридичний статус. На черзі – обрання старост у підпорядкованих населених пунктах. Втім, столичні експерти їм порадили не поспішати, - зазначає голова Клесівської об’єднаної територіальної громади Василь Гриник. На разі, каже, займаються вирішенням нагальних фінансових питань.  

Василь Гриник, голова Клесівської об’єднаної територіальної громади:

- Нам передають всі заклади і самі заклади ще до цього часу, як завжди треба всіх підпихати, не надали свої видатки, щоб ми відповідно до цих видатків сформували бюджет. А щоб його сформувати, ми маємо щось бачити і знати. Плюс до того, нам ще держава делегує на заклади освіти та медицини.

Василь Гриник  розповідає, що  вони працюють цілодобово і без вихідних. Намагаються знайти ефективні шляхи співпраці із підпорядкованими підприємствами та населенням, адже на разі першочерговим стоїть завдання навчитися заробляти самостійно. Вважає,  що нова територіальна реформа має задовольнити усіх без винятку. 

Василь Гриник, голова Клесівської об’єднаної територіальної громади:

- Ми зібрали раду директорів для того, щоб обґрунтувати сам шлях, створити напрямки і вектори: хтось буде займатися економікою, хтось господарництвом. Плюс до того, вони ще будуть контролювати  як дорадчий орган і вносити пропозиції для голови. Це не буде так, що голова собі захотів і махає направо та наліво. Це голова буде іти в ногу із громадою і населенням, із підприємствами, які приносять нам податки, зарплати. І люди готові йти на таку співпрацю.

Голова Сарненської районної ради Руслан Серпенінов розповідає, що у районі планують створити чотири об’єднані територіальні громади. На сьогодні офіційно працює лише одна – Клесівська. Яка, до речі, входить у десятку самодостатніх об’єднаних територіальних громад України. Зазначає, що ті населені пункти, які ще долучилися до процесу децентралізації, повинні зрозуміти силу своєї самостійності.

Руслан Серпенінов, голова Сарненської районної ради:

- Сьогодні ми маємо той результат, що Клесівська громада, колишні вже Карасинська, Карпилівська, вони можуть тепер більш ефективно управляти і комунальними закладами, і майном, і впливати на розвиток соціальної сфери даних районів та населених пунктів.

Василь Гриник вважає за обов’язок гідно пройти всі кроки впровадження територіальної реформи, аби стати хорошим прикладом для наступників. І тоді, каже, процес децентралізації піде значно швидше. 

Схожі статті