+380673870816 +380673870816

У Рівному відкрили дошку пам’яті героям Небесної Сотні та героям загиблим в АТО (ВІДЕО)

Ми пам’ятаємо про своїх героїв. Україна відзначає День захисника Батьківщини і свято Покрови Пресвятої Богородиці. У Рівному, з ініціативи міської влади, урочисто відкрили дошку пам’яті героям Небесної Сотні та героям загиблим в АТО.  Подія об’єднала всіх небайдужих рівнян та рідних загиблих. 

Це ті, хто віддали своє життя за рідну Батьківщину, сміливці про яких згадуватимуть цілі покоління українців. У Рівному, поблизу Свято-Воскресенського собор  відкривають пам’ятну дошку героям Небесної Сотні та героям загиблих у зоні АТО. На урочистостях присутні  рідні та близькі наших захисників. В кожного своя трагедія, своя історія. Євгенія Якимчук втратила на війні рідного сина, Тарасу було 20 років, при виконанні бойового завдання в юнака влучила куля снайпера. 

Євгенія Якимчук, мати загиблого в АТО:

- Любив дуже військову справу, любив своїх побратимів, казав, мама, я йду за Україну , за Рівне, за рідний Мізоч. Ніколи не думала, що рощу сина, щоб забрала війна такого молодого. Ми хотіли весілля робити ,а не похорон.

Чоловік Наталії загинув у Сєвєродонецьку на Луганщині, тепер вона одна ростить сина та ставить героїзм батька в приклад молодому юнакові. 

Наталія Цісарук, дружина загиблого в АТО:

- Батько приклад для сина, взірець, хай вчиться далі і хочу, щоб син пішов  стопами батька.

Лариса Михайлівна оплакує втрату сина. Нині вона залишилася з двома внучками. Жінка розповідає про героїзм своєї дитини та неабияку відданість державі. 

Лариса Нечипорук, мати загиблого в АТО:

- Він служив в прикордонних військах. Перше, що сказали, забирають і він не думаючи пішов, спинити його не можна було нічим. Для своїх дітей захисту треба було, щоб ми могли ходити мирно, саме перше для дітей.

Фотографії всіх цих героїв тепер нагадуватимуть рівнянам про численні подвиги та ціну незалежності України. Пам’ятну дошку  поблизу собору освятили священнослужителі та помолилися за душі загиблих. А представники місцевої влади вручили рідним героїв  відзнаки почесних громадян міста. Очільник Рівного Володимир Хомко розповідає, що  вперше в нашому  обласному центрі такі звання присвоюють посмертно й тепер міська  вдала зобов’язана піклуватися про тих, хто втратив своїх найдорожчих. 

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Я беру на себе таку сміливість сказати, що це місце буде для нас святим не лише у свята, а й в будні. Для того, щоб було зараз у Рівному мирно, ці люди віддали своє життя. Тому, батьки знають, що до мене приходять в будь-який момент, це наша була ідея купити всім квартири. Це матеріальне, це дрібниця в порівнянні з тим, що вони втратили, але нам це важливо, щоб ми віддали ту шану, яку тільки можемо.

Після молитви та урочистостей рівняни мали можливість покласти квіти до пам’ятної дошки й вшанувати своїх героїв. Містяни кажуть, ця пам’ятна дошка слугуватиме також як нагадування майбутнім поколінням про героїзм  наших побратимів  та ціну, яку українці заплатили за інше – краще життя.

Бліц:

- Щоб люди пам’ятали  своїх героїв. Дуже шкода. Молоді хлопці. Дуже хотілося, щоб люди цінували й розуміли значення того, тому що в них лишилися рідні і близькі люди. Хай буде вічна їм пам'ять.

- На Сході наші хлопці захищають, щоб ми спокійно й мирно жили. Ця пам'ять повинна вічно жити, ми повинні передавати цю пам'ять своїм внукам, правнукам і приводити їх до цієї стели.

Схожі статті