+380673870816 +380673870816

У Рівному цьогоріч виявлено понад 80 хворих на туберкульоз (ВІДЕО)

Він існує скільки людство себе пам’ятає. Вчені довели, що на туберкульоз хворіли навіть єгипетські фараони. Нині у світі кожні 15 секунд від цієї недуги гине одна людина. Така статистика вражає. Сьогодні  Україна за кількістю хворих перша у Європі. Епідемія туберкульозу у нас продовжується вже 18 років. На сухоти страждають і рівняни. 

Політична напруга, військові конфлікти, безробіття, бідність та навіть стрес – усе це серед причин поширення епідемії туберкульозу в Україні. Недуга передається повітряно-крапельним шляхом. Щогодини вона вражає чотирьох українців, один з них помирає. На Рівненщині на сухоти найчастіше страждають мешканці північних районів – Березнівського, Сарненського, Зарічненського. 

Микола Ординський, заступник головного лікаря ТМО «Фтизіатрія»:

- В нашій області проживає 1 мільйон 155 тисяч населення. Ми виявляємо в рік більше 700 хворих, тобто вдень 2-3 хворих на туберкульоз.

У Рівному цьогоріч вже виявлено понад 80 хворих на сухоти. Чверть з них ще й ВІЛ-інфіковані. Тим часом лікувати туберкульоз стає дедалі важче. 

Микола Ординський, заступник головного лікаря ТМО «Фтизіатрія»:

- Збільшується питома вага туберкульозу, під час якого спостерігається стійкість антибіотиків до туберкульозної палички, збільшується питома вага туберкульозу разом із ВІЛ-інфекцією. На сьогоднішній день у нас є 7 протитуберкульозних препаратів і це стійкість до всіх антибіотиків. Зараз це проблема не тільки в нас, в Україні, а й в усьому світі.

Туберкульоз – не смертний вирок. Головне -  вчасно почати його лікувати. Нині на Рівненщині за міжнародний кошт провели обстеження вразливих на туберкульоз верств населення, так званих груп ризику. 

Юрій Лазаревич, голова правління РОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»:

- За цей проект було обстежено приблизно 400 пацієнтів, в 39 було виявлено туберкульоз і було переадресовано й супроводжено в медичні заклади.

Аби зупинити епідемію туберкульозу, в Україні проводять вакцинацію. Та кілька останніх місяців на Рівненщині вакцини бракувало. 

Вікторія Покоєвчук, заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому:

- Ми отримали 2 великі партії вакцини БЦЖ і на сьогодні ситуація значно покращилася. Якщо по пологовому будинку в нас було тільки 30% від плану вакциновано, то сьогодні в нас 43 за останній місяць. Вакцина БЦЖ є в дитячих поліклініках. На сьогоднішній день є тільки проблема з туберкуліном, бо дітям треба робити пробу манту. В будь-якому разі вакцина на сьогоднішній день є, вона закуплена.

Головною проблемою у боротьбі із туберкульозом залишається  байдужість людей до свого здоров'я, - кажуть медики. Тому вкотре наголошують, якщо впродовж трьох тижнів у вас не  припиняється кашель -  неодмінно зверніться до лікаря. Адже на ранніх стадіях туберкульоз виліковний. 

Схожі статті